Autor Zpráva
Břetislav
Profil
Ahoj,
hledám někoho šikovného kdo se vyzná v rewrite, jsem totální lama, nechal jsem si udělat web a teď kdy se to má spustit jsem si uvědomil, jaký mám brutální linky k produktům. >> ....detail.php?q0=ZAHRADA&q1=r%C3%BD%C4%8De%20a%20vidle&product_code=1 31440&page=1&

Hledám někoho šikovného kdo by mi to pomohlo změnit, nebo aspoň poradil co mám udělat a jak to udělat. Chtěl bych to udělat ještě než web otevřu, aby si roboti už natahali ty čisté linky a ne tyhle šílenosti.

Ozve se mi pls někdo kdo se v tom vyzná ? zjistil jsem si, že můj hosting podporuje htacccess i rewrite, takže jít by to mělo.
icq 230237592.
kletely
Profil
Břetislav
Tieto brutálne liky sa ti tvoria preto lebo naš medzeri v liku a diakritiku, keď ich odstrániš budeš mať nornalnu URL.
Břetislav
Profil
Břetislav
Tieto brutálne liky sa ti tvoria preto lebo naš medzeri v liku a diakritiku, keď ich odstrániš budeš mať nornalnu URL.
pokud by to bylo jen tim a stacilo by to nejak upravit tak by to bylo super, ale stejne nevim kde to hledat, podle me se ty linky tvori dle dat v databazi a tam to s diakritikou byt musí.
Břetislav
Profil
Břetislav
Tieto brutálne liky sa ti tvoria preto lebo naš medzeri v liku a diakritiku, keď ich odstrániš budeš mať nornalnu URL.


a jak by se to dalo ošetřit ? nějaky script který by diakritiku odstraňoval ? a místo mezer tam nadefinovat pomlčky ? ptám se jako lama protože lama jsem ;)
kletely
Profil
Břetislav
Odstránenie diakritiky:
$text = "příliš žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy"
echo(StrTr($text, "ÁÄČÇĎÉĚËÍŇÓÖŘŠŤÚŮÜÝŽáäčçďéěëíňóöřšťúůüýž", "AACCDEEEINOORSTUUUYZaaccdeeeinoorstuuuyz"));
Prepis medzier na -
$text = str_replace(" ", "-", $text)
Břetislav
Profil
webmaster psal, že ..... URL se sestavuje uvnitř stránek a na tom tvaru, jak je to teď, je to celý závislý. nejde to šmahem změnit

takže jsem zvědavý :-/
Břetislav
Profil
.... ale pokud se nemylim tak rewrite by mi umel udelat to same, aby mi z odkazu odstranil mezery a diakritiku, nebyla by to jednodussi cesta ? beru v potaz to ze WEB je komplet hotovej a tvurce uz nema cas na tom neco delat protoze s delanim webu uz seknul.
imploder
Profil
>> ....detail.php?q0=ZAHRADA&q1=r%C3%BD%C4%8De%20a%20vidle&product_code=1 31440&page=1&
Každý výrobek má zřejmě svůj kód (předpokládám, že jedinečný na celém webu) a ten v adrese jednoznačně určuje, co zobrazit. Jeho název tam být nemusí (a asi by správně ani neměl, takhle se dá název výrobku daného ID zfalšovat a odkazovat na něco, co tam není), měl by se tahat z databáze na serveru jako všechno ostatní. To by snad neměla být složitá úprava.
Břetislav
Profil
ano každý výrobek má svůj kód..... jde o to že v tom linku je použitá diakritika (tak jako u wikipedie) a ta diakritika a mezery to pak dělá ten bordel, kdyby tam diakritika nebyla (jak psal kletely) tak je to presne to co chci... chtel bych tam zachovat ty názvy sekcí pod které to patří, chtěl bych aby v tom linku byly ty všechny informace ve kterých pak vyhledávače mohou hledat zadaný výraz. takže jde spíš o to, jak to udělat aby se ta diakritika odstranila a stal se z toho normalni cisty link. myslím, že z databáze se to určitě tahá. problém je, že já tomu vůbec nehovím a ten kdo mi web dělal už nemá na to čas. a já nedovedu posoudit co všechno by se muselo změnit aby se to dalo dopořádku.
imploder
Profil
chtěl bych aby v tom linku byly ty všechny informace ve kterých pak vyhledávače mohou hledat zadaný výraz
No nevím, řekl bych, že vyhledávačům bohatě poslouží titulek stránky a obsah. Dávat do adresy nadbytečně informace, které se stejně tahají z databáze, mi připadá jako zbytečnost.
Břetislav
Profil
... to je právě otázka, když vlezu na vyhledávač a zadám si k vyhledání nějaký produkt, myslím že vyhledávač udělá to, že projede linky a zobrazí ty, které obsahují hledaný výraz. proto bych chtěl, aby roboti dostaly tyhle linky už v čisté formě, takže vzhledem k situaci že web je hotovej, to vidím na jediný možný způsob a tím je rewrite... takže

hledám někoho kdo mi pomůže s pravidly pro úpravu linků na odkazy typu....>>>> detail.php?0=ZAHRADA&q1=nůžky&q2=nůžky%20s%20chráničem%20prstů&q3=dvou čepelové&product_code=111440&page=1&

a vysledkem byl v odkazu jen text oddeleny pomlckami a na konci poripona html.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0