Autor Zpráva
FMPD
Profil *
Potřebuji php scriptem smazat soubor na serveru. Používám php5 a server (bohužel) musí běžet na IIS6. Pokud se pokusím použít script unlink($soubor) kde $soubor = "soubor.jpg"; tak mi prohlížeč vyhodí hlášku Warning: unlink(soubor.jpg) [function.unlink]: Permission denied in c:\...... on line xx
Nevím jak přesně nastavit práva, jestli na serveru nebo pomocí chmod(což jsem zkoušel ale také mi to nepomohlo).
kajaman
Profil
Já myslím, že unlink bývá zhusta z bezpečnostních důvodů zakázán právě web serverem a že v tom případě prostě PHP skriptem smazat soubor nelze.
FMPD
Profil *
A byl by nějaký jiný možný způsob? A nejhorší je že mám pocit že zhruba před rokem mi to fungovalo, jenže bohužel nevím co se v konfiguraci od té doby změnilo..
kajaman
Profil
no, možná je problém jen v přístupových právech k souboru?
FMPD
Profil *
Server běží pod uživatelem IISAdmin a tomu jsem samozřejmě nastavil na nadřazený adresář úplná práva.. Nevím jak je při nahrání souboru přes php nastavit i na tento soubor, ale snad by mělo fungovat dědění z adresáře na soubor.
kajaman
Profil
chmod("./soubor", 0777)
FMPD
Profil *
Vložit tedy před UNLINK ?
kajaman
Profil
no, pokud to není na serveru zakázáno, např. Safe Mode, můžeš zkusit toto:
<?php
chmod("$soubor", 0777);
unlink("$soubor");
?>
FMPD
Profil *
Bohužel to samé, furt permission denied, jak odblokovat ten safemod v těch php5 na tom serveru iis6?
Alphard
Profil
podívejte se na FTP, jaká práva ty soubory mají, ať víme aspoň něco jistě
FMPD
Profil *
Tak chmod bohužel nepomohl a na serveru jsem nastavil úplná práva všem v rámci testování ale bohužel ani to nepomohlo.. Neexistuje ještě nějaký způsob?
FMPD
Profil *
Daný soubor má Atributy : Archivován =1, POuze pro čtení=0, Skrytý=0, Systémový=0. V rámci práv má každý uživatel na serveru v právech = ÚPLNÉ ŘÍZENÍ

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0