Autor Zpráva
elenar
Profil *
Dobrý den. Dělám stránky pro fottbalový kluub. Chtejí zobrazit tabulky, vysledky zapasu, komentáře k zápasů atd...
Udělal jsem si tuhle strukturu tříd. kategorie (např. Muži-A, Dorost ...), tým (dědí kategorii), zapas (dědí kategorie), komentar (dědí zapas)... V mysql mám tabulky s temito ID : kategorie (idKat), zapasy(idZap, idDomaci, idHoste, idKat), komentar (idKom,idZap) ...Triggery pouzivat na serveru nemuzu takze by me zajimalojak mam vyresit to ze kdyz smazu treba kategorii Muži-A tak se smažou týmy které patří do této kategorie a zápasy techto týmů a komentáře zápasu techto týmů.... Vyresil jsem to tak, ze kazdou funkci v danem objektu jsem upravil a to tak aby proste prosla tabulky zjistila navaznosti podle IDcek a vymazala data.. Jinak v kazdem objektu je pretizena metoda smazat(ID)

Ale pro priste by me zajimalo jak se tohle resi. Teda jak mam navrhnout strukturu trid. Jsem zacatecnik v php delam kolem jednoho roku s OOP jsme zacal asi pred pul rokem...
elenar
Profil *
Jo jinak ani ulozene rutiny v mysql nemuzu pouzivat.. Proste maji to tak nastavene

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0