Autor Zpráva
SnYper
Profil *
Ahoj, mám problém o5.
Mám skript:

$prom = fopen ("slozka/soubor.txt", "w");
fwrite ($prom,$nick);
fclose ($prom);

Normálně to vklidu zapíše, ale když udělam novou registraci a chci to zpasat do stejného souboru, původní se přepíše :(

Prosím, jak udělám zapisování, ne přepisování, aby jich bylo víc a bylo by každé na jiném řádku???
Měsíček
Místo "w" dej "a+" a pak až budeš zapisovat další nick přidej k tomu vždy \r\n (aby byl každý údaj na novém řádku, protože jinak budou za sebou).
Kajman_
Profil *
$prom = fopen ("slozka/soubor.txt", "a"); 
SnYper
Profil *
Oops :D
Teď jsem si teprv přečetl nadpis tohoto :D

Chtěl jsem napsat:

Zapisování proměnných do souboru *.txt (Bez přepisování)
SnYper
Profil *
Místo "w" dej "a+" a pak až budeš zapisovat další nick přidej k tomu vždy \r\n (aby byl každý údaj na novém řádku, protože jinak budou za sebou).

To \r\n mi nefunguje :-(

Urcite to pisu spatne :D

$prom = fopen ("slozka/soubor.txt", "a+");
fwrite ($prom,$nick \r\n);
fclose (prom);

Kde mam chybu?? :-O
Měsíček
fwrite($prom,$nick."\r\n");
SnYper
Profil *
fwrite($prom,$nick."\r\n");

Jj uz to funguje :) Diky moc :))
imploder
Mám související dotaz: dá se pak některý z těch řádků bez znovuvytvoření celého obsahu souboru i odstranit? Hádám, že ne.
Měsíček
"Mám související dotaz: dá se pak některý z těch řádků bez znovuvytvoření celého obsahu souboru i odstranit? Hádám, že ne."

Kdo ví ... ovšem i znovuvytvoření souboru by bolet nemělo, ne? Žádné nebezpečí při tom vlastně nehrozí nebo si můžeš udělat TEMP soubor a teprve ten editovat a vzít mu jeden řádek a pak ho normálně přepsat.
DJ Miky
Dá, pokud si soubor načteš do pole (file()), najdeš ten řádek, který chceš smazat (array_search()), a odstraníš ho (unset()). Pak jen řádky spojíš (implode()) a zapíšeš.
Help
Profil *
Můžete mi poradit, jakými přikazy v php přesunu ukazatel na konec souboru, aby se tam mohl zapsat dalsi text, ale az za ten, ktery uz je tam
Měsíček
Reaguji na Pomocníčka:

Myslím, že by mělo stačit dát k fopen($x, "a+");.
bohyn
"a" i "a+" nastavi kurzor na konec souboru. Rozdil je v tom ze "a" je jen pro zapis a "a+" pro cteni/zapis

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0