Autor Zpráva
Dastenora
Profil *
Dobrý den učím se PHP a databáze MYSQL
sem naprostý začátečník mám nainstalován easy php
skoušel jsem vytvořit v mysql tabulku jenže pokud chci spustit příkazový řádek ze složky \bin
mysql.exe okno příkazového řádku jen problikne a nic víc takže příkazy nemám kam psát skoušel jsem teda tvořit tabulku přes php admin ale v tom se jako začátečník vůbec nevyznám radši bych přes ten příkazový řádek už jen proto že mám učebnici kde se popisuje pouze práce s příkaz.řádkem za pomoc vám děkuji.
ShiraNai7
Profil
EasyPHP je na nic, zkus XAMPP. Potom můžeš tabulky a celou databázi spravovat přes phpMyAdmina - je to nesrovnatelně jednodušší, než to psát ručně (ale i tato možnost tam je).
imploder
Profil
V EasyPHP máš taky PHPAdmin. Já ho mám (EasyPHP 1.8) na adrese "127.0.0.1/mysql/". Tam je možné vytvářet, prohlížet a upravovat tabulky jak pomocí grafického rozhraní, tak zadávat SQL příkazy.
ShiraNai7
Profil
imploder
Ano, phpMyAdmin je tam sice taky, ale obecně s EasyPHP bývá více problémů, takže i přesto XAMPP doporučuji (neměl jsem s ním jediný problém).
imploder
Profil
ShiraNai7
Mně zase po menším počátečním nakonfigugorování (nechtěl jsem, aby to zbytečně házelo warning u nedeklarovaných proměnných) funguje bez problémů EasyPHP. Neznám rozdíly mezi nima, pro začátečníka je to asi jedno. Co už bych vážně dneska nedoporučil je PHPTriad, to už je stará záležitost a i tehdy pokud si dobře vzpomínám to byl docela problém rozchodit i s databází.
Mastodont
Profil
Dastenora
A jak jsi to okno příkazového řádku spouštěl? Nemám s tím sebemenší problém a dělám v něm s MySQL běžně.
RAmses
Profil
Mastodont
Zřejmě přímo poklepáním na bin/mysql.exe, což mi také jen problikne.
Mastodont
Profil
To je ovšem - samozřejmě - blbost, je nutné zadat Start -> Spustit, napsat "cmd", enter, pak najít složku bin a v ní normálně "mysql -u uživatel .."

Případně si nainstalovat Open Command Window Here (http://www.microsoft.com/windowsxp/Downloads/powertoys/Xppowertoys.ms px), pak se to celé urychlí.
Dastenora
Profil *
Dastenora
A jak jsi to okno příkazového řádku spouštěl? Nemám s tím sebemenší problém a dělám v něm s MySQL běžně.
no poklikal jsem na bin/mysql.exe a nic
Dastenora
Profil *
To je ovšem - samozřejmě - blbost, je nutné zadat Start -> Spustit, napsat "cmd", enter, pak najít složku bin a v ní normálně "mysql -u uživatel .."
Případně si nainstalovat Open Command Window Here (http://www.microsoft.com/windowsxp/Downloads/powertoys/Xppowertoys.ms px), pak se to celé urychlí.
jo tak sem to tak yskusil takhle ale jen to problikne
Kajman_
Profil *
Použijte např. mysql query browser, pro začátky to bude určitě jednodušší než mysql konzole. Pokud máte čerstvě nainstalovaný a spustěný mysql server, tak se zkuste připojit na localhost jako root bez hesla.
Dastenora
Profil *
Použijte např. mysql query browser, pro začátky to bude určitě jednodušší než mysql konzole. Pokud máte čerstvě nainstalovaný a spustěný mysql server, tak se zkuste připojit na localhost jako root bez hesla.
no já se k databázi připojím bez problému teď chci vyskoušt vytvořit tabulku ale vůbec se mi nedaří spustit ten př.řádek a pokud tabulku skouším udělat přes php admin tak tam taky končím vůbec se vto php admin nevyznám a jak sem uvedl mám učebnici právě kde se pracuje stou příkazovou řádkou ale mám v tom stejně hokej až budu chtít udělat databázi naostro na nějakým servru tak mně asi př.řádka bude na nic jestly to dobře chápu tabulka na servru se tvoří pouze v php admin? a nebo si databázi vytvořím doma na localhost a na server to pak nahraju?s mysql teprve začínám a tohle mně není jasný dík
Alphard
Profil
příkazy spustíte v podstatě všude, jde jen o to, že příkazová řádka není moc pohodlná, problémy s kopírováním, formátovám složitějších dotazů, na kurzor myši zapomeňte
jestli (jako já) nestojíte o klikačky a nechcete používat komplexnější nástroje (viz Kajman_), doporučuji phpMinAdmin, můžete ho používat všude, kde je PHP
RAmses
Profil
Dastenora
umět v příkazové řádce určitě není od věci, ale do budoucna si myslím, že budeš používat spíše PMA, není to vůbec složité.
Když se přihlásíš do svého PMA, máš tam kolonku Vytvořit novou databázi, vyplníš jak chceš aby se databáze jmenovala, třeba test a vybereš porovnávání(doporučuji utf8, já používám utf8_unicode_ci). Tím máš založenu databázi.
V horní části klikneš na záložku Struktura, ve formuláři Vytvořit novou tabulku v databázi zadáš název tabulky a počet sloupců, které bude obsahovat. Na další stránce potom jen vyplníš atributy.
imploder
Profil
Dastenora
tak to spusť z příkazového řádku, aby se ti to nezavřelo
crook
Profil *
Php My admin ma mimochodem temer vsude SQL => je to prave neco jako prikazova radka(akorat to neni radek ale vice radkove..stejne si nejak nedokazu predstavit tvorbu desetisloupcove tabulky pouze z prikazove radky s autoincrementem atd)
Neudy
Profil
Možná je mysql zakázáno ve službách systému. Ovládací panely -> Nástroje pro správu -> Služby, tam najdi mysql a pokud tam bude zakázáno, tak to přehoď na automaticky a pak zkus znova zapnout ten příkazovej řádek..
..
Profil *
Dle mého je problém vtom že si to pouze naistaloval/a ale už si neudělal konfiguraci. musis si tam nastavit heslo atd atd ..
Daniel Romba
Profil *
Zdravím,

pokud chcete využít konzoli MySQL, musíte spouštět soubor mysql.exe z příkazového řádku a nebo si vytvořit zástupce na ploše a spouštět soubor s parametry "-u uzivatel". Defaultně je to "-u root". Pokud máte účet s heslem, bude to potom "-u uzivatel -p heslo". Dá se použít daleko více parametrů, které zjistíte když spustíte mysql s parametrem "-?".
Když jsem začínal s mysql taky jsem používal přímo konzoli pro manipulaci s daty. Pokud se mysql chcete opravdu naučit a ne jen klikat v phpma, určitě ze začátku doporučuju.

S pozdravem
Daniel Romba

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0