Autor Zpráva
equadla
Profil *
Ahoj,

prosím o pomoc, používám toto pravidlo pro odstranění koncovky .php z adresy, tj. vznikne mi www.adresa.cz/reference/ ze souboru reference.php, potrebuju ale udelat www.adresa.cz/reference/klient1/ a popripade to vetvit jeste dale.
RewriteEngine on
RewriteBase /

RewriteRule ^([^.]+)?/$ $1.php [QSA,L]

Mohl by mi nekdo poradit, jak toto pravidlo rozšířit a hlavně jakým způsobem mám pak dělat strukturu souborů a odkazování ve webu?

Děkuji.
BetaCam
equadla
Mohl by mi nekdo poradit, jak toto pravidlo rozšířit a hlavně jakým způsobem mám pak dělat strukturu souborů a odkazování ve webu?

To žáleží situace od situace. Například mě z tvého postu vůbec není jasné jestli string klient1 posíláš třeba jako parametr souboru reference.php.

Tedy například :
reference.php?klient=klient1

Nebo jestli se o zobrazení stránky stará samostatný script tedy třeba klient1.php

Nelze ti pomoct s rozšířením pravidla když nevíme jak to máš postavené.
equadla
Profil *
BetaCam
Nejlepším řešením bude druhý případ, jak popisuje, o zobrazení stránky se postará samostatný script, tj. klient1.php - který však kvůli velkému počtu těchto "klientských souborů" bude v jiné složce, než-li základní reference.php

Struktura souborů
/reference.php
/klienti/klient1.php

Požadované adresy - musím zachovat přesné adresování kvůli vyhledávačům - důvod předělávání webu
www.adresa.cz/reference/ - to mam vyřešené viz. můj kód
www.adresa.cz/reference/klient1/ - s tímto případem potřebuji poradit s pravidlem pro mod_rewrite

Díky.
BetaCam
equadla

třeba :

RewriteRule ^reference/([^.]+)?/$ /klienti/$1.php [QSA,L]
BetaCam
equadla
Požadované adresy - musím zachovat přesné adresování kvůli vyhledávačům - důvod předělávání webu

Nemusíš - Důvod HTTP/1.1 301 Moved Permanently

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: