Autor Zpráva
Tomas N
Profil *
Dobrý den,

mám jednoduchý dotaz. Jak se udělá ve fóru (diskuzi, etc...) podpis, který se při změně změní u všech příspěvků. Jakože se podpis nebude dávat za konec zprávy už v databázi, ale až při zobrazování strány s komentáři. Děkuju moc.
Medvídek
Profil
k nastaveni uzivatele.U každýho příspěvku se bude tahat z tabulky uz. nastaveni.
Tomas N
Profil *
Nad tím jsem přemýšlel, ale jak sestavit dotaz(y)? Když budu mít 50 příspěvků, tak u každýho nemůžu volat další dotaz. Takže si dam seznam všech autorů komentářů do pole a pak udělam nějakou obludnost jako:

//získam autory do $jmena

foreach ($jmena as $jmeno) {$where .= 'OR jmeno = jmeno ';}
SELECT ... FROM ... WHERE $where



? Nejsem moc expert na SQL :(
Mastodont
Profil
SELECT p.title, p.content, u.signature FROM posts p, users u WHERE p.user_id = u.id .... tak nějak.
Tomas N
Profil *
To nějak moc nechápu. Tak se radši zeptam ,protože to vidím prvně. Tak co si myslím, že by to mohlo dělat: Vezme to tabulku posts a dá ji název p a tabulku users a dá ji název u. Z nich vybere title, content a signature kde user_id bude honota v tabulce posts? Jestli jo, tak je to genilální.
Mastodont
Profil
P a U jsou jen pomocné názvy v dotazu, jinak jde o běžný dotaz do více tabulek. Vybere tři sloupce ze dvou tabulek a ke každému postu doplní podpis uživatele. Podmínkou je to, že ID uživatele musí být uloženo v řádku příspěvku (logicky, jinak by se to přiřadit nedalo).
Alphard
Profil
Nejsem moc expert na SQL
není nutné být expert, ale spojení tabulek je víceméně základ
Mastodont se držel dost při zemi, já bych tam dal join

váš odhad je docela správný, ale k pochopení logiky spojování tabulek nebude na škodu si o tom něco přečíst
doporučuji začít tady http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=827 a pokračovat dalšími díly

Jestli jo, tak je to genilální.
To jste ještě nic nezažil :-)
Tomas N
Profil *
Páni. Musim opravdu hodně poděkovat. :-) Jste fakt ochotní. Děkuju za materiál k naštudování, určitě to bude dost krok kupředu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0