Autor Zpráva
matak
Profil
nápady?
cahik
Profil *
no otazka je, co presne tim myslis. jestli chces napaday jak udelat neviditelny watermark, nebo zdali s tim maj nejaky problem (pak by se hodilo ukazat zdrojove kody).
Lexter
Profil
Nejspíš myslíš pozicovaný gif nad obrázek jako mají tuším na flickru. Ale je to stejně na prd, existuje tu print screen. Dokumenty, které dáváš na web nijak neochráníš. Nikdy a nijak.
TFSi
Profil
neviditelný watermark? To snad popírá samo sebe, ne? Watermark má znehodnotit obrázek pro další neoprávněné použití, takže když nebude vidět, tak nic neznehodnotí - bude k ničemu...
matak
Profil
myslím watermark a neviditelný watermark, tedy kód v binarce, takový který neznehodnotí obrázek,

cahik je správně, otazka je oboji
Aesir
Profil
matak:
Také svým uživatelům při uploadu public obrázku umožňuji vložit do obrázků metadata, která se dají při případných sporech použít, ale samozřejmě ani to není jistota. Stejně jako se dají snadno zapsat, dají se i snadno přepsat ;) O struktuře jpeg formátu najdete i články v češtině.
matak
Profil
tak tady asi nejde ani o meta, ale o vpasovani nejakeho binarniho kodu do obrazku, ktery by ho nezdeformoval, ale taky nesel odstranit ? netusim jak to funguje
matak
Profil
ale ty články asi budou zajímavé, pročtu, díky za tip
Aesir
Profil
matak:
ale o vpasovani nejakeho binarniho kodu do obrazku, ktery by ho nezdeformoval

A k tomu jsou ta metadata určena, zkuste pročíst odkazovaný článek a uvidíte. Sice původně byla určena asi ke katalogizaci apod., ale co už :)
DJ Miky
Profil
ale taky nesel odstranit
Všechno, co lze napsat, lze i odstranit. Ať už jednoduše nebo složitě.

Asi nejspolehlivější ochrana je právě viditelný watermark, popř. text přímo v obrázku (pokud je ale na kraji, dá se oříznout).
matak
Profil
Všechno, co lze napsat, lze i odstranit. Ať už jednoduše nebo složitě.
a o to mi jde, pokud to bude složité je to téměř nemožné, navíc když nevíte co hledat, mám představu, že nějaké binární znaky přímo v obrázku, které ho nijak nezdeformují, dají při určité posloupnosti dohromady třeba slovo

co se týče těch metadat tak to chápu ale to je přece právě snadné odstranit
Mike8748
Profil
matak
nemas nahodou na mysli steganografii ?
matak
Profil
? co to je ?
Aesir
Profil
matak:
Samozřejmě, můžete do obrázku zakomponovat svůj klíč, podle klidně náhodného vzorce a v případě potřeby dekódovat a porovnat. Strávíte hodiny tím, že budete studovat specifikace struktury obrázků, vymýšlet postupy, aby přepsané řetězce nezpůsobily moc kontrastní pixely ve svém okolí.
Nakonec přijde pirát, stáhne si od vás obrázek, otevře ho v ukradeném fotošopu, uloží s jinou kompresí a jste tam kde jste byl ;)
havs
Profil
Jedině snad spojit steganografii s registrací u nezávislé autority, např. Digimarc, ale to se myslím platí a použitelné to je taky spíš při případném sporu.
Nějakou podporu skr. vodoznaku by měl mít Paint Shop, aspoň jsem o tom někde četl, ale nevím jestli kompletní, nebo jenom čtení.
matak
Profil
hm no nařkl mne jeden borec, že jsem mu ukradl obrázek, o tom, že je jeho a že on ho fotil jsem neveděl, dal mi to někdo jiný a tvrdil, že ho bezproblémů mohu použít, neměl jsem důvod mu nevěřit, žádný vodotisk na obrázku nebyl, tento borec mne, ale ujistil, že na mne podá trestní oznámení pro krádež atd. což jsou nesmysly, samozřejmě pokud může prokázat, že je jeho autorským vlastnictvím nebude to řešit trestní zákon, ale autorský

každopádně mne zaujala myšlenka jeho neviditelného vodoznaku, hned jsem si vybavil možnost metadat, bohužel jsem, ale žádnou informaci v metadatech nenašel, která by mohla potvrdit jeho tvrzení!!

proto to řeším, to s tou kompresí, no tento obrázek pokud vůbec byl od něho, určitě nějakou kompresí prošel, tedy nevím na základě čeho mne nařknul, třeba mne zkoušel
havs
Profil
No, právě může mít skrytý, příp. registrovaný vodoznak v originálu doma - tam je datum, copyright apod, může mít i svědky - a jestli se mu bude chtít investovat do právníka, mohl by mít šanci.

...skrytý vodoznak je, myslím, zakompilovaný v datech, jinak by nebyl skrytý. Měl by ho najít např. Corel Photo-Paint, asi i Photoshop nebo Paint Shop.
matak
Profil
no a o tom se bavím,

1. nějaké soudní spory apod. věřím, že by měl šanci, sice rozhodně ne přes trestní řízení, ale pochopitelně, by asi nějak prokázal, že má na obrázek práva, každopádně jak říkám, udělal jsem to nevědomě a on ani nebyl ochoten prokázat, že je obrázek jeho, takže je pochybné jestli vůbec nějaký důkaz má

2. zaujala mne ta myšlenka a to provedení, byl sem si jistý, že mluví o metadatech, ale nebylo to tak, tedy pokud je to ten registrovaný, skrýty, tak ten by přece jiným poměrem komprese musel být zničen nebo ne?

3. zajímalo, by mne jak něco takového funguje?a jak to udělat
havs
Profil
Třeba jmenovaný Digimarc na to má svůj software, data obrázku se načtou, přidá se copyright a znovu se to zkompiluje, takže v hexa zobrazení není nic vidět. Pravdu máš, že print screenem a vložením do prázdného editoru jdou tyhle fičurky do háje. Asi i zmizí v některých editorech, které nemají podporu watermarků při změně komprese.
havs
Profil
moje víceméně dohady si můžeš upřesnit tady:
http://www.specialista.info/view.php?cisloclanku=2005090125
Bubák
Profil
www.google.com/search?hl=cs&safe=off&client=opera&rls=cs&hs=tIf&q=Nevi diteln%C3%BD+vodoznak&btnG=Hledat&lr=
FilipKrolupper
Profil
Zkus zkouknout SignMyImage na www.adptools.com. Psal jsem to ja a je to celkem odolny vuci cropu, scalingu a jpeg kompresy. Ale samozrejme to z toho jde dostat. F.
imploder
Profil
Přijde pirát, obrázek si zobrazí, udělá PrintScreen a uloží si ho - přesnou kopii a s kompresí, jako bude chtít (pokud teda byl zobrazený v originální velikosti).
hm
Profil *
co to je watemark??
FilipKrolupper
Profil
imploder : jo tak vuci tomu je to taky odolny, sem zapomnel rict :-)
Bubák
Profil
Výrobce tvrdí, že při vhodném nastavení (to už je vidět šum) "nepomůže" ani vytištění a naskenování.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0