Autor Zpráva
dagid4
Profil
Prosim vas potreboval bych poradit.

Kdyz mam v souboru data.inc ulozene slovo ahoj a pak mam soubor ukaz.php a v nem:

$promena= include "data.inc";
echo $promena;


Aby to vypsalo jenom to slovo ahoj a nepsalo to za nej 1 vubec nechapu proc to za to pise 1 takovahle hodnota neni napsana ani v data.inc ani v ukaz.php tak proc ji to tam pise?
Matty
Profil
dagid4
Možná proto, že před include se nepíše echo.
Jinak si myslím, že tenhle script nefunguje tak, jak chceš - data.inc se includuje už na prvním řádku, nikoliv při vypsání proměnné.
4li
Profil
Preco tak zlozito?

$promena= "Ahoj";
echo $promena;

alebo

include ('data.inc');

##data.inc##
echo "Ahoj";
dagid4
Profil
Aha a nevite jak to udelat aby se to inludovalo az kdyz tomu dam echo $promena? Jiank ja hlavne potrebuju aby se obsah toho souboru data.inc dal do te promene jak se to udela je mi jedno zkousel sem to pres funkci Explode a pak si na to zavolat jako $promena[0] ale to se mi nepovedlo pac php este tolik neumim.
dagid4
Profil
To: 4li

No protoze do toho data.inc se mi to dostane pres formular a pak to potrebuju dale upravovat takze to potrebuju do promene.
Matty
Profil
dagid4
Na načtení obsahu souboru slouží funkce file_get_contents(). Funkce explode() dělá něco úplně jiného.
4li
Profil
dagid4
Preco chces tak strasne moc pouzivat echo?
Include
je vlastne echo pre subory (ked uz to musim napisat tak primitivne)
dagid4
Profil
No asi takhle mam formular ktery odesle cislo 2 do data.inc pak mam soubor php ve kterem nactu do nake promene to cislo 2 a pak ho muzu treba nasobit a potom dat echo a vyjede to uz vynasobeny proto to potrebuju mit v te promene abych si s tim mohl delat dalsi upravy a tak dale...
dagid4
Profil
To matty: diiiiiiky moc ta funkce file_get_contents() to vyresila.
BetaCam
Profil
dagid4

Toto se dá řešit i za pomocí return.
Kajman_
Profil *
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=81 837#5

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0