Autor Zpráva
aaa
Profil
mám dotaz, je možné, aby se databáze zahltila přes noc neuvěřitelným počtem 524 720 položek se stejným obsahem, na základě tohoto php kódu?


if(!$_POST['submit']){

...

formulář etc.

...

}else{
    
    $out_edit = mysql_query("select * from pages where id like '".$_GET['id']."' limit 1");
    $radek_edit = mysql_fetch_array($out_edit);
    
    $out_menu_save = mysql_query("select * from menu where parrent like '".$radek_edit['id']."'");
    while($radek_menu_save = mysql_fetch_array($out_menu_save)){
    
    mysql_query("replace into menu values('".$_POST[$radek_menu_save['id']]."','".$radek_menu_save['parre nt']."','".$_POST[$radek_menu_save['id'].'-category']."','".$_POST[$ra dek_menu_save['id'].'-order']."','".$_POST[$radek_menu_save['id'].'-na me_cz']."','".$radek_menu_save['name_en']."','".$radek_menu_save['name _it']."','".$radek_menu_save['description_cz']."','".$radek_menu_save[ 'description_en']."','".$radek_menu_save['description_it']."','".$rade k_menu_save['gramage']."','".$_POST[$radek_menu_save['id'].'-price']." ','".$_POST[$radek_menu_save['id'].'-subcategory']."')");
    
    }
    
    if($_POST['name_menu_cz'] && $_POST['price_menu'] && $_POST['order_menu']  && $_POST['category_menu']){
    
    mysql_query("insert into menu values('','".$radek_edit['id']."','".$_POST['category_menu']."','".$_P OST['order_menu']."','".$_POST['name_menu_cz']."','".$_POST['name_menu _en']."','".$_POST['name_menu_it']."','".$_POST['description_menu_cz'] ."','".$_POST['description_menu_en']."','".$_POST['description_menu_it ']."','".$_POST['gramage_menu']."','".$_POST['price_menu']."','".$_POS T['subcategory_menu']."')");
    
    }
    
    
    mysql_query("replace into pages values('".$radek_edit['id']."','".$radek_edit['title_cz']."','".$radek _edit['title_en']."','".$radek_edit['title_it']."','".$radek_edit['typ e']."','".$radek_edit['menu']."','".$_POST['obsah_cz']."','".$_POST['o bsah_en']."','".$_POST['obsah_it']."','".$radek_edit['description']."' ,'".$radek_edit['order_id']."','".$radek_edit['link']."','".$radek_edi t['archived']."','".$radek_edit['archive_id']."')");
    
    redirect('edit_page_obsah&id='.$_GET['id']);
    
    }


předtím než se to stalo, tak jim na active24 spadla databáze a i server. tak si nemyslím že by se mohlo jednat o mojí chybu, ale pro jistotu se ptám.
ninja
Profil
Mozne to je, zalezi jak je tento kod pristupny pro ruzne boty.
aaa
Profil
pro roboty není přstupný nijak. do administrace se člověk musí přihlásit, a to je imho řešeno dost dobře. mě jde spíš o to jestli může při záseku serveru a db dojít k nějakému nesmyslnému cyklení. vůbec jsem to nepochopil. na téhle administraci mi funguje už hodně věcí a tohle je poprvé co se mi něco podobného stalo.
ninja
Profil
aaa: zacykleni pri chybe serveru/db je mozne, ale ne pravdepodobne. Jaky typ tabulek v databazi pouzivate? Je tam nekde zamknuti tabulky, nebo transakce?

Co log webserveru, kolik ukazuje pristupu na danou stranku v dobe problemu?
aaa
Profil
ohledne databaze bezici na serveru toho moc netusim, puvodne to bezelo na sluzbach banan . cz... tam to bezelo bezproblemu. pak jsem dostal pristupy k serveru a k db a jenom jsem to tam hodil.ted se to vraci zas na banan kde to bezelo az doposud bezchybne... bezchybne znamena cirka dva roky od uplne prvni verze redakcaku. tak se nebojim ze by to tam nebezelo v klidu dal. hele, treba databaze mi v logu hlasi 3 689 291 405 dotazu (v podstate jen 3 denni provoz v testovani), coz je pro me nepochopitelne, oproti db pro internetovy obchod ktery bezi uz cca rok kde je 8 751 065 dotazu na db. tohle je proste uplne mimo me...
BetaCam
Profil
aaa
treba databaze mi v logu hlasi 3 689 291 405 dotazu (v podstate jen 3 denni provoz v testovani)

No to je docela dost za 3 dny. Otázka ovšem je které dotazy se tolikrát spouští. Máš tam nějaké periodicky spouštěné scripty?

Jinak bych to asi viděl na nějakej bug v aplikaci.
aaa
Profil
nene, zadne automaticky spoustene skripty tam nejsou. hele, me je dost divny ze ta sama aplikace bez uprav bezela a bezi jak dlouho u jinyho provozovatele a uplne v poradku. me opravdu napada ze je to padem toho serveru. tohle se nestane jen tak. a pak me udivuje ze proti takovejm vecem tam nemaj omezeni doby nejakyho databazovyho pozadavku. aspon by mi to prislo noralni, aby to tu aplikaci event vyhodilo. takhle ten hosting s mysql existuje od cervna tohohle roku a nevim kolik dotazu se muze vykonavat bez ohledu na to jestli ji nekdo pouziva. nicmene je mi to cely jednou velkou zahadou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0