Autor Zpráva
Musilda
Dobrý den

existuje v php způsob jak zozeznat prohlížeč? Něco jako je navigator v JavaScriptu? Když mi poradíte nějaký dobrý článek, budu rád.
BetaCam
Musilda

Dá se zjistit z $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

Články se daj nají pomocí googlu
Musilda
Díky za nápovědu. A vtipnou poznámku na konci raději nechám bez komentáře.
BetaCam
Musilda

To nebyla vtipná poznámka, ale regulérní odkaz na články zabývající se touto problematikou. Kdyby si na něj kliknul tak by si to věděl, ale to jak je vidět si neudělal.
Musilda
Tak to se Ti omlouvám, opravdu jsem to neudělal. Na googlu jsem hledal, i na intervalu, ale nevěděl jsem co hledám. A ten článek co je úpně nahoře, jsem si už přečetl. Ještě jednou díky a upřímná omluva, myslel jsem si, že si mne tak trochu odbyl.
Miloš
Ještě bych rád dodal, že prohlížeč sice detekovat můžeš, ale dozvíš se pouze to, co ti je o sobě ten prohlížeč ochotný poskytnout.
Například Opera se umí maskovat jako Firefox nebo IE a předpokládám, že FF to bude umět taky.
SwimX
Miloš
Například Opera se umí maskovat jako Firefox nebo IE
Neznám člověka, který to využívá a nepřišel sem na důvod proč to tam je? Když mám Operu (jakože mám) tak určitě nechci světu říkat, že používýám IE. Omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale zajímá mně, k čemu je to dobré...
Miloš
SwimX
Neznám člověka, který to využívá a nepřišel sem na důvod proč to tam je
Tak třeba já se k tomu uchýlil – z pro mě neznámých příčin jsem se nemohl přihlásit k mailboxu na Seznamu, ale jakmile jsem pro Seznam v Opeře nastavil, aby se maskovala jako FF, přihlášení proběhlo bez problémů.

A pak se to hodí na stránky s prominutím blbečků, kteří detekcí prohlížeče návštěvníkovi řeknou, že ať si nainstaluje JESPR, nebo ať si trhne nohou.

Ono jde (alespoň v Opeře to platí) o to, že změnu identifikace nemusím provádět globálně, ale mohu ji využít selektivně pro konkrétní web.
SwimX
Miloš
A pak se to hodí na stránky s prominutím blbečků
Tak to mně ani nenapdalo, je pravda že jsou lidé kteří dělají stranky a kontrolují je opuze v IE, takže pak se to vyplatí.

Děkuji
bohyn
Profil *
Miloš
Tak to mně ani nenapdalo, je pravda že jsou lidé kteří dělají stranky a kontrolují je opuze v IE, takže pak se to vyplatí.
Děkuji
Kdyz kontrolujou jenom v IE tak to je jeste dobry, pak je max. rozsypanej design. Horsi je kdyz zjistej ze existuje $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'] a pri detekci jineho prohlizece nez MSIE vypisou hlasku at si naintelujes IE, jinak te dal nepusti.
Miloš
bohyn
Přesně tohle jsem myslel.
BetaCam
bohyn
pri detekci jineho prohlizece nez MSIE vypisou hlasku at si naintelujes IE, jinak te dal nepusti.

Tak na takovouto stránku sem ještě nenarazil. Mohl by si uvést nějaký příklad takovéhoto skvostu?
bohyn
Profil *
BetaCam
„pri detekci jineho prohlizece nez MSIE vypisou hlasku at si naintelujes IE, jinak te dal nepusti. Tak na takovouto stránku sem ještě nenarazil. Mohl by si uvést nějaký příklad takovéhoto skvostu?
Nepamatuju na jaky strance to bylo, ale uz sem na takovou narazil. Proste jen vyhodila hlasku ze stranka je optimalizovana pro IE a ja IE nemam, tak at se vratim s "poradnym" prohlizecem. Kdyz sem zkusil v Opere identifikovat se jako IE tak i to stranka prohlidla (opera se na konec podepise) a musel sem pouzit "mask as Internet Explorer".
el mariachi
bohyn
pokiaľ viem, tak sa to týka práve microsoft stránok.. windows update a podobne, tie bez IE človek nerozhýbe
bohyn
Profil *
el mariachi
pokiaľ viem, tak sa to týka práve microsoft stránok.. windows update a podobne, tie bez IE človek nerozhýbe
Vim, ale tam je to tusim kvuli ActiveX (JS proste stahnout a instalovat aktualizace nastesti neumi). Tohle byly nejaky lama stranky
ninja
BetaCam: vok CEZ. Neni to sice jen IE, ale laska informace ze nepodporuji ani IE7 to napravuje :).
BetaCam
ninja

Jo teď když si sem dal ten ČEZ tak sem si vzpoměl, že servis24.cz taky kdysi snad podporoval jen IE. :) Takže sem se s tím vlastně už setkal. Jen sem si to neuvědomil protože už je to dosti dávno.
honza7
Profil *
ninja:

ten odkaz je úžasnej :-)

Upozornění: Vážený uživateli, používáte internetový prohlížeč, který není možné z technických důvodů použít pro přístup do Virtuální obchodní kanceláře.

Doporučujeme použít nejaktuálnější verze internetových prohlížečů: MS Internet Explorer, Mozilla Firefox či Netscape.

Pozor: MS Internet Explorer verze 7 není z technických důvodu nyní podporován. Na úpravách se intenzivně pracuje.

JESPR ano ale IE7 ne - fakt profíci :)
BetaCam
honza7
JESPR ano ale IE7 ne - fakt profíci :)

No na tu jejich stránku se hodí hláška : "Dobrá rada nad zlato." :)

Hezky ti poraděj, aby si měl nejnovější IE a o dva řádky níž ti řeknou, že nejnovější IE není podporován. :) ( Pokud tedy budu ignorovat IE8 který je pokud vím zatím jen v BETA verzi )

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: