Autor Zpráva
kolemjdoucí
Profil *
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jak udělat, aby se mi stránka zobrazila jen jednou denně a když ji měl uživatel v ten den zobrazenou, aby ho to přesměrovalo na jinou stránku. Díky
pEeLL
Profil
bud muzes pocitat stim ze kazdy uzivatel ma unikatni ip. ip si ukladadat a porovnavat. // bohuzel nekteri lide maji sdilenou ip - tzn jeden se podiva a ostatni uz nic. navic pomoci ruznych proxy serveru si ji muze uzivatel zmenit.
nebo to muzes ukladat do cookies ale ty si zase uzivatel muze smazat.
kuromaru
Profil *
pEeLL
ale nie kazdy vie, ze nieco take ide...
takze sancu tam ma


kolemjdoucí

ja ti radim pouzit aj ukladanie ip adries, aj cookies, nie kazdeho napadne vymazat cookies a potom este cez proxy server si zmenit ip (a niektory to ani nevedia)
pEeLL
Profil
kuromaru
u ip vidim nejvetsi problem prave sdilene ip. jeden clovek pak odrizne x dalsich.
jinak souhlas bezny uzivatel asi nebude menit ip nebo mazat cookies.
kuromaru
Profil *
pEeLL
hmm, tak nech sa na IP vykasle, a pouzije cookies


kolemjdoucí
radsej pouzi cookies
kolemjdoucí
Profil *
A jak to udělám přes to cookies?? Stačí mě nějak nakopnout a pak už to dodělám.. Dík
Holyday
Profil
Dát uživateli cookie nazvanou třeba UNIQID, kde každý uživatel bude mít svůj jedinečný identifikační řetězec. K tomu je možné zkombinovat funkci uniqid() s funkcí md5(), popřípadě si s tím pohrát ještě víc. Potom přesměrovat (nebo použít javascript) a kontrolovat existenci té cookie. Jestli neexistuje, dá se předpokládá, že má cookies vypnuté a v tom případě bych tedy použil tu IP adresu...
kolemjdoucí
Profil *
Holyday
děkuji moc, jen teď nevím jak bych to napsal... nemohl byste mi prosím pomoci nebo to nějak napsat?
Holyday
Profil
No sám se na podobnou záležitost momentálně chystám, takže zatím nic nemám, ale třeba někdo jiný má připravené řešení, jestli ne, máknu na tom a dodám :)
kolemjdoucí
Profil *
Holyday
Děkuji mockrát
Holyday
Profil
Pro sebe jsem to udělal úplně jinak, nakonec to mnoho společného nemělo. Vzpomněl jsem si na vás a vymyslel snad kompletí řešení. Testoval jsem to pouze dnes, ale jsem přesvědčen, že i v dalších dnech to bude fungovat :)

-> soubor index.php:

<?php

if(!isset($_COOKIE["last_seen"])) { // návštěvník tu je poprvé, nebo smazal COOKIES:
	$now = Time(); // právě teď ve formátu 1234567890
	SetCookie("last_seen", $now, $now+31536000, "/", $SERVER_NAME); 
	// nastavíme COOKIE informující o času poslední návštěvy
}
else { // návštěvník tu již zjevně byl, pak tedy:
	$last_seen = $_COOKIE["last_seen"];
	$last_seen_day = Date("j", $last_seen); // den, kdy tu byl návštěvník naposledy...dejme tomu 26
	$now_day = Date("j", Time()); // dnešek, dejme tomu 27

	if($now_day==$last_seen_day) { // pakliže se obě data rovnají, je jasné, že tu byl dnes
		header("location: stranka2.php"); // přesměrujeme na druhou stránku
	}
	
}

?>

<html>
 <head>
  <title>První stránka</title>
 </head>
 <body>

   <h1>První stránka</h1>

    Obsah první stránky

 </body>
</html>



-> soubor stranka2.php (pro úplnost):

<html>
 <head>
  <title>Druhá stránka</title>
 </head>
 <body>

   <h1>Druhá stránka</h1>

    Obsah druhé stránky

 </body>
</html>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0