Autor Zpráva
Bilse
Profil *
Jak strukturovaně ukládat uživatelsky uploadované obrázky na server? Např. máte milion obrázků, navíc každý má svůj náhled a může ho spravovat jen jeden z 10 tis. uživatelů. Myslíte, že je OK to mít například všechno jen ve dvou adresářích full, thumbnail a pak nějakou db tabulku určující vlastníka. Nenarazí takhle člověk na limity souborových systémů? Zdá se, že tenhle systém funguje např. na lide.cz. Na některých serverech mají zas různé nic neříkající adresáře. Tak já koumám…
king26
Profil
Při registraci můžeš třeba vytvořit složku, kde bude název login, a do té potom ukládat fotky.
Alphard
Profil
Nenarazí takhle člověk na limity souborových systémů?
před nedávnou dobou se tady řešilo něco podobného, Armin tehdá psal, že velké množství souborů v jednom adresáři zpomaluje
doporučoval ... teď jsem to našel :-) http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=80566&foru m=17&page=-1
Bilse
Profil *
Alphard díkec, užitečný vlákno
joe
Profil
že tenhle systém funguje např. na lide.cz
:-) Tak to je zajímavý. Taky ještě nemám vyřešené jak přesně ukládat obrázky od uživatelů, tak jsem se dřív podíval jak to mají ty rozšířenější weby a taky jsem se díval na lide.cz a snad nekecám, když napíšu, že před tou změnou jak provedli (nové designy), tak to měli v adresářích rozdělené asi podle id uživatele... Tak proč by dělali takový krok a naházeli všechno do jednoh to nechápu...

A teď trochu víc k tématu. V tom odkazu, od Alpharda, psal Armin, aby v jednom aresáři bylo maximálně ~1500 souborů / adresářů. Ale moc dobře nechápu jak na to, když se předem neví kolik obrázků bude, server se rozroste, lidi budou nahrávat jeden obrázek za druhým... Teď mě jedno takové řešení napadlo, ale nemyslím si, že by bylo zrovna vhodné, radši ho ani popisovat nebudu :-), třeba někdo napíše nějaké daleko lepší...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0