Autor Zpráva
Pan_snek
Profil *
Zdravím
mám jeden dotaz, mám stránku, která má web běžící v PHP s MySQL, ale celé to běží pod Windows serverem ..
Když tam spustim pravidla pro mod_rewrite, spadne to celé ... na tech. podpoře mi řekli, že existuje alternativa v asp či co, aby to tam běželo ... ale já to znám jen v zápisu pro server linux ... nevim co jak přepsat a kam to umistit, abych mel to same co níže pod linusem :(((

viz níže potřebuju pouze přenášet ID + text abych vyrobil hezčí url například
z
page.php?id=2&rewrite=podpora-pro-manualy
do
stranka/podpora-pro-manualy-2.html

muj .htaccess fungujici pod linusem ,ale ne pod win :/

// zacatek

RewriteEngine on
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[[:alnum:]]+$
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301]

RewriteRule ^stranka/([^/]+)-([^/]+).html$ %{DOCUMENT_ROOT}/page.php?id=$2&rewrite=$1 [L,QSA]

// konec

PS: pomůže mi nekdo co s tim, by to chodil pod Win serverem v kombinaci s mym php odkazem ?
Predme dik
HamStet
Profil *
Nenapsal jsi bohužel jaký máš server - to je důležitější než operační systém.

Podle mých zkušeností na windowsovské verzi Apache (1.x i 2.x) tyhle věci fungují, musí být samozřejmě povoleny v konfiguraci. V jiném Win serveru (IIS a pod.) samozřejmě NE.

Zkus nějaký integrovaný balík, např. XAMPP.
Pan_snek
Profil *
HamStet je to nejaky server na forpsi.cz :( řekli mi že to nejde, jen alternativa pro asp či co :(
BetaCam
Profil
Pan_snek

forpsi má jak windows servery tak linux servery. Je pravděpodobné, že na windows bude mít IIS a na linuxu bude mít Apache. Když sem koukal k nim na stránky tak tam maj možnost přenesení webu na jinej server, ale účtujou si za to 500Kč což je tedy podle mě celkem zlodějina, ale zas nadruhou stranu to krásně koresponduje s jejich cenovou hladinou. :)
bohyn
Profil
Na IIS ale zase nefunguje .htaccess takze neni duvod proc by ho to shodilo. Spis to bude chybejici mod_rewrite (ale ze by na placenym hostingu nebyl?).
BetaCam
Profil
bohyn

Otázka je co myslel autor postu slovem "spadne". :)

Já si matně pamatuju, že sem zhruba před rokem dělal jednu aplikaci která byla hostována u forpsi a když byla aplikace hotová tak mi zadavatel oznámil, že zjistil, že jede na windows takže sem musel předělávat routování aby nevyžadovalo mod_rewrite. Nic méně aplikace, ale "nepadala" pouze nefungoval mod_rewrite. Nic méně už si nevzpomínám jestli tam byl Apache na windows nebo jestli tam bylo IIS. Ale předpokládal bych, že IIS.
bohyn
Profil
Na lokalu mam Apache 2 + mod_rewrite na win a funguje stejne spolehlive jako na Linux serveru. Takze podpora na win je. Otazka zamozrejme je co je na serveru za soft a jestli mod_rewrite dostupny. Apache kdyz najde v .htaccess neco cemu nerozumi tak hned vyhodi chybu 500 bez nejkych komentaru co se stalo.

existuje alternativa v asp či co
Když tam spustim pravidla pro mod_rewrite, spadne to celé
Tyhle hlasky me matou. Podle prvni bezi na IIS, podle druhe je to Apache
BetaCam
Profil
bohyn
Na lokalu mam Apache 2 + mod_rewrite na win a funguje stejne spolehlive jako na Linux serveru.

No to je celkem logické tady se nejedná o OS, ale o server jako takový.

Linux Apache + mod_rewrite
Linux Apache - mod_rewrite
Windows Apache + mod_rewrite
Windows Apache - mod_rewrite
IIS


Apachy je jedno na jakém OS běží pokud má rozšíření mod_rewrite tak proste mod_rewrite funguje

Na IIS logicky mod_rewrite nefunguje.
bohyn
Profil
Nic méně už si nevzpomínám jestli tam byl Apache na windows nebo jestli tam bylo IIS
Ja reagoval na tohle. To ze na OS nezalezi sem psal. Z tveho prispevku se ale da odvodit ze na Win + Apache mod_rewrite nefunguje ;)
Pan_snek
Profil *
Mno lidičky, mě sdělili že .htaccess nelze použít ,ale že se da udelat alternativa (asi pro ten ISS , nebo win křp :( ) ...
přesunout o nemohu, protože tam bezi jina asp aplikace, ktera tma udajne musi byt ...

achjo, pod linusem mi to funguje a tady nic :(
Pan_snek
Profil *
už jsem to nasel ... tohle by slo, ale vubec tomu nerozumim, tolik kravin tma je a delá to tak malo .. navic jak to asi zakomponuju do kodu php .. to je neštesti ..

http://www.aspnet.cz/Articles/44-tovarna-na-absolutni-url-rewriting-po moci-ihttphanderfactory.aspx
quinux
Profil
Pan_snek
navic jak to asi zakomponuju do kodu php
Nijak, to cos našel je pro .NET. Chápej, že IIS není primárně určeno pro podporu PHP, ale pro ASP a .NET, takže logicky nemůžeš chtít, aby tam fungovaly věci z Apache.

Jestli je způsob jak mod_rewrite na PHP obejtí nevím, zkus pohledat, ale spíše bych se být tebou snažil ten projekt přesunout na Linuxový server.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Pana_sneka:
Hledej spíš ISAPI_Rewrite.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0