Autor Zpráva
Etruska
Profil
Dobrý den,
testuji na localhostu (Win XP) skript s uploadem souborů na server. Pochopitelně jsem narazil na problém s právy adresáře - přístup zamítnut. Na webu jsem to vždy řešil pomocí chmod 777, ale ve Windows tápu. Zkoušel jsem odškrtávat různé položky ve vlastnostech složky, ale pokaždé se původní nastavení vrátí zpět. Víte co s tím? Děkuji za odpověď.
Měsíček
Profil
Echm ...
Etruska
Profil
Měsíček
Moje chyba. Google ví, že jsem hledal a celkem dlouho, ale většinou "chmod windows" + nějaká další pitomost jako "localhost" "apache" a pod. Ještě jednou se omlouvám a děkuji;).
Etruska
Profil
Tak jsem prozkoumal výsledky hledání a jediná stránka s postupem je tato, jenže ta vyžaduje stažení placeného MKS toolkitu. Na ostatních stránkách se píše, že chmod ve windows není potřeba, což bohužel není můj případ. Neexistuje nějaké bezplatné řešení?
Davex
Profil
Etruska
Ve vlastnostech adresáře by mělo stačit nastavit práva pro SYSTEM (nebo Everyone) na Měnit (nebo si s právy pohrát trochu více). Není potřebná žádná speciální utilita. Ve WinXP Prof. je jen nutné vypnout "zjednodušené sdílení souborů" a ve WinXP Home to jde jen v nouzovém režimu.
Etruska
Profil
Davex
Mám Windows Home, čili musím do nouzového režimu abych mohl měnit práva adresářům? To je podle mě trochu nepraktické, ale asi to vysvětluje proč mi to dosud nešlo. Zkusím to.
Etruska
Profil
Tak jsem nastavil dané složce všechna možná povolení pro všechny typy uživatelů, kromě Creator owner (to nebylo možné nastavit) a žádná změna. Skript stále hlásí permission denied.
Davex
Profil
Musí to být nějaká chyba ve skriptu, protože přesun pomocí move_uploaded_file do existujícího podadresáře musí fungovat.
Etruska
Profil
No samozřejmě. Hloupá chyba v syntaxi funkce, už všechno funguje jak má. Nechal jsem se zmást tím "permission denied". Díky za upozornění;).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0