Autor Zpráva
martindeveloper
Profil
Dobrý den.
Dalo by se říct že se celkem orientuju v OOP PHP a chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo neprozradil jak bych mohl svůj web udělat "modulární", čili aby si uživatel mohl doinstalovávat "moduly".
Stačí mi jen říct jen tak zhruba jak na to, zbytek snad pochopím.
Děkuju.
Michal666
Profil
martindeveloper
Napis si jadro, ktere bude umet dosazovat jednotlive moduly a pracovat s nimi. Jak to jadro bude fungovat a vypadat, zalezi jak si predstavujes aby fungovali ty moduly.
martindeveloper
Profil
Jádro již mám sepsaný (dle standartu MVC), ale nechápu(respektive nedokážu vymyslet) logiku pro ty moduly.
Ikdyž vlastně když mám to MVC jádro tak by to vpodstatě šlo i teď, ale rád bych to zrealizoval tak že bude složka například "modules" a do ní se budou vkládat moduly.
Mastodont
Profil
že bude složka například "modules" a do ní se budou vkládat moduly
Třeba. V administraci potřebuješ nějaký přehled modulů a možnost jejich aktivace/vypnutí, a pak hlavně vytvořit nějaká místa, kde bude možné spouštět jejich kód.
martindeveloper
Profil
Ano ano. Ale mě spíše zajmá to spouštění jejich kódu. To je pro mě problém pochopit jak to zrealizovat.
Mastodont
Profil
Obvykle se to dělá pomocí háků, viz třeba Drupal:
http://api.drupal.org/api/group/hooks/7
Každý modul obsahuje určité metody a ty jsou jádrem spouštěny v určitých místech zpracování požadavku nebo volání akce jádra. Například metoda Backup jádra kromě své vlastní činnosti spustí metody Backup všech modulů.
martindeveloper
Profil
Zajímavý, kouknu na to ;) Děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0