Autor Zpráva
senior
Profil
Zdravím, existuje nejaký PHP script, ktorým by sa dal lokalizovať PC odosielateľa neprofesionálneho spamera - rozosielač reklamy? Ak áno, kde by som ho našiel. Ďakujem.
xerno
Profil
senior
Tvůj dotaz je dost abstraktní... Kdyžtak přibliž o co přesně se jedná, já se zatím pokusím odpověděť na to, co mě napadlo jako první...

Záleží kde to chceš kontrolovat. Třeba v mailu si můžeš zobrazit originál a tam najdeš kromě zprávy a informací o serveru (odkud se to odesílal) i IP adresu. V různých mailech je to odlišné, například v Gmailu stačí si zobrazit onu zprávu, nahoře máš tlačítko "odpověděť", vedle toho je taková šipečka ukazující směrem dolů, na tu klikni a z rozvynuté nabídky vyber "zobrazit originál".


Jestliže potřebuješ znát nějakou informaci o člověku, který ti posílá zprávy z nějakéh formuláře (třeba diskuze), musíš do databáze zapisovat nejen zprávu, ale i IP, to se dělá takto:
$ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"];

Já třeba zapisuji IP, Hostname a čas vložení:
$ip=$_SERVER["REMOTE_ADDR"];
$hostname=gethostbyaddr($_SERVER['REMOTE_ADDR']);
$cas=Date("j.m.Y H:i:s", Time());

Pokud je to jinde, pak musíš pochopitelně požádat správce webu.


Jestliže ti někdo SPAMuje na icq, stačí si onen kontakt dát do ignore-listu. Pokud chceš zjistit bližší údaje, tak si nainstaluj qip, najeď si v něm myší na ten kontakt a když budeš mít štěstí, zobrazí se ti jeho IP.

Teď si jistě říkáš, co s tim, mám IP ale jak toho lotra najít, to nevim. I na to exituje odpověď.
Zkus toto nebo tohle, kdyžtak si do googlu zadej IP locator, ono ti to už něco najde...
senior
Profil
xerno
Ďakujem za podrobnú odpoveď. To, čo píšeš som už všetko urobil, ale má to jeden háčik: neviem lokalizovať konkrétny PC a zablokovaním iba nejakej IP vlastne znemožním prístup ostatným, ktorý danú IP používajú. Je to ako začarovaný kruh :-(
xerno
Profil
senior
To je už takové úskalí. Máš IP, kde je člověk sám, ale na většině „ajpíček“ je lidí několik. Na sdílených dokonce třeba 50. Je to opravdu jako začarovaný kruh, ale na tvém místě bych té IP dal ban. Víš, podle mě to zase tolik lidí trápit nebude. Něco jiného by bylo udělit ban IP na nějakym velkym serveru, třeba Seznam, ale myslim, že nikdo tady (kromě Yuhůa) nemá tak velké stránky, aby ho toto nějak zvlášť tížilo a trápilo. Musíš opravdu zvážit všechna pro i proti, a upřednostnit si priority. Asi tak.

P.S.: Ještě jsi nenapsal, kde konkrétně tě to trápí...
senior
Profil
xerno
Môj problém bol na teraz už neexistujúcom formulári, kde mi nejaký expert vždy poslal reklamu v textarea. Radšej som formulár odstránil pokiaľ nenájdem nejaké riešenie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0