Autor Zpráva
Nich
Profil
Zdravím,

mám kód, který má uložit do databázky $_SESSION[nick] , ale nějak to skřípe :-) ----> prosím o radu co mám špatně

$sql_save = "INSERT INTO host(player_1) VALUES ('$_SESSION[nick]' WHERE host='".$_GET['host']."')";
$vysledek = mysql_query($sql_save);
  if (!$vysledek) {
       echo 'Zpracování dotazu nebylo úspěšné ($sql_save) na DB: ' . mysql_error();
       echo "$sql_save";
   }


Script mi na stránce zobrazí tohle (do DB se nic neuloží):

Zpracování dotazu nebylo úspěšné ($sql_save) na DB: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'WHERE host='host_1)' at line 1INSERT INTO host(player_1) VALUES ('nick' WHERE host='host_1')
tiso
Profil
WHERE nemôžeš použiť pre INSERT, takže:
-buď bez WHERE
-alebo miesto INSERT použi UPDATE
Nich
Profil
No ani s tim UPDATEM to nechce do DB ukládat
blaaablaaa
Profil *
$sql_save = "REPLACE INTO `host`(`player_1`, `host`) VALUES ('".$_SESSION["nick"]."','".$_GET["host"]."') LIMIT 1";
$vysledek = mysql_query($sql_save);
if (!$vysledek) {
echo 'Zpracování dotazu nebylo úspěšné ($sql_save) na DB: ' . mysql_error();
echo "$sql_save";
}
//a co se stane, kdzy si obsah sql_save ykopirujes rucne do phpmzadmina, co to vrati?
Nich
Profil
Moc dik za napady jak pomoct.... ten UPDATE me nakopl a hledal sem jak se pouziva a nakonec sem to zprovoznil.... funkcni script je tu:

	   $sql_save = "UPDATE host SET player_1='".$_SESSION['nick']."' WHERE host='".$_GET['host']."'";
           $vysledek = mysql_query($sql_save);
	   echo "$sql_player_1_result";
 	   header ('Location: game.php?host='".$_GET['host']."'&game=play&autorefresh=true');
nightfish
Profil
Nich
btw „echo "header ('Location: game.php?host='.$_GET['host'].'&game=play&autorefresh=true')";
tohle asi taky nebude úplně fungovat...
Nich
Profil
JJ to vím ja to teď mám schválně takhle nastavený, aby mě to tam zůstalo a mohl sem si zkusit jiny funkce po tom co provedu ten UPDATE .... jinak dík, já si toho nevšim když sem to sem kopal.... hned to spravím....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0