Autor Zpráva
lenjiak
Profil *
ahoj,

jak prosím v .htaccess zakážu přístup všem, kromě CZ a SK trafiku? Teď mám zakázané jednotlivé země (např. Deny from .ru), ale chci to udělat obráceně - povolit jen některé. Dík :)
Tomasds
http://httpd.apache.org/docs/1.3/mod/mod_access.html#allow
stondik
Na adrese to nechápu a dost možná bych i chyboval.Může někdo napsat jak takový htaccess má vypadat.Děkuji.
Bubák
Nevím, jestli to neomezí spoustu běžných uživatelů, můžeš otestovat tohle:
deny from  all
allow from  cz
allow from  cz
Příklady:
Jen z .cz
Jen z .sk
Dodatek:
chtělo by to udělat lepší chybovku pro 403.
ninja
Takze kdyz pristupuji ze site v Praze, tkera se hlasi jak ****.net, tak se na stranky nedostanu? Ja se na ne ale asi nedostanu stejne, protoze je nenajdu pres Googlu. Super.
Hannys76
Dobry den prosim take o radu.Vidim ze se tu probira tema ktere me zajima.Muzu tedy blokovat pristup na sve website treba jen pro uzivatele z USA a Kanady? Jestli ano muzu take poprosit o presny postup jak to udelat? Moc by mi to pomohlo. Diky
Bubák
ninja
Takových .net sítí je hodně, pokud by šlo o problém traficu, tak já bych je povolil.
Čistším češením by bylo povolit, nebo zakázat státy, přesneji internetové providery, podle rozsahu IP adres.
www.qark.net/clanek/jak-zjistite-stat-podle-ip-adresy
Hannys76
Takze toto je take reseni na muj dotaz nemilim li se. Ptam se jelikoz jsem v tomto smeru absolutni antitalent a pouze zjistuji moznosti ktere mam. Diky za trpelivost
BetaCam
Hannys76
Dobry den prosim take o radu.Vidim ze se tu probira tema ktere me zajima.Muzu tedy blokovat pristup na sve website treba jen pro uzivatele z USA a Kanady?

Teoreticky ano ovšem prakticky je to nemožné. Uživatel se schová za proxy a seš tam kde si byl.

Bubák
Nevím, jestli to neomezí spoustu běžných uživatelů, můžeš otestovat tohle:

Omezí.
Hannys76
Takze jsem bezmocny, jelikoz nechci poskytnout know how konkurenci v jinem state, takze vlastne nemam sanci se nijak chranit. Problem je v tom ze konkurence je mysleno siroke spektrum lidi. Nejakou dobu jsem zil ve spojenych statech a vim, ze jsem se tam setkal se servery ktere byli spustitelne prave jen ve statech a treba z CR moji rodice vubec nemeli sanci se na ne kouknout
Bubák
Hannys76
Právě, že přes proxy se to dá obejít. Četl jsem, že existuje rozšíření pro Firefox, kde se dá vybrat proxyna podle státu, používají to třebas někteří aktivní návštěvníci YouTube, kde jsou některá videa, údajně z licenčních důvodů, přístupná pouze v některých státech.
Takže 100% to není, ale většina lidí neví, jak omezení obejít.
Hannys76
To zni dobre a muzes mi tedy poslkytnout navod alespon zbezne jak toho teda docilit? Muj programator se s tim uz popere.Nikdy to totiz jeste nedelal tak bych mu to chtel drobet usnadnit. Diky moc
ninja
Hannys76:
1. Zjistit IP navstevnika
2. Z nejake databaze GeoIP (hledej, jsou stazitelne seznamy i online sluzby) zjistit zemi navstevnika
3. Pokud je IP navstevnika z povolene zeme, pustis je dal, v opacnem pripade presmerujes pryc.

Ovsem toto reseni nebude nikdy 100%, obejit to je vcelku snadne.
Hannys76
Nicmene diky za pomoc a radu
BetaCam
Problém techto zákazů je ten, že to z 95% odřízne jenom obyčejné návštěvníky. Člověk který se tam bude chtít dostat se tam stejně dostane. Zvlášť pokud je to tvůj případ tedy :

nechci poskytnout know how konkurenci v jinem state

Osobně pochybuji, že konkurence nebude mít dost zkušené IT na to, aby to neobešlo. Člověk co se pohybuje v IT to obejde za 2 minuty a to mu z toho minutu a padesát vteřin bude trvat najít proxy z povolené země.

Proto pochybuji, že v tomto tvém případě bude mít tato ochrana nějaký efekt.
Hannys76
tak nechapu jak je to blokovany tady thle je presne o cem jsem mluvil púred chvili. Spustitelne pouze v USA www.onlinetv1.com
Hannys76
musi to mit nejak blokovany pro celou CR globalne jelikoz se na to neni sance prihlasit od nikud
BetaCam
Hannys76
tak nechapu jak je to blokovany tady thle je presne o cem jsem mluvil púred chvili. Spustitelne pouze v USA http://www.onlinetv1.com“;

Opravdu??

Nejdéle mi trvalo ten obrázek oříznout. :)

Můžes si skusit nastavit nějakou US Proxy třeba :

12.47.164.114:8888

a dostaneš se tam taky
Hannys76
Vidim ze mluvim opravdu s odbornikem diky za to. takze jsi mi opravdu ukazal ze neni sance chranit se.Skoda
BetaCam
Hannys76
Vidim ze mluvim opravdu s odbornikem diky za to. takze jsi mi opravdu ukazal ze neni sance chranit se.Skoda

Šance chránit se je, ale otázka je pred kým. Ochránit se proti "běžnému" uživateli internetu můžeš. Jasná ukázka toho je ten link který si poslal. Prostě ses tam nedostal. Ovšem ochránit se proti někomu kdo umí víc než jen najít na googlu recept na králíka na víně? V podstatě nemožné.

Je tedy nutno rozlišovat proti komu to chceš chránit. Proti běžnému uživateli je to ochrana dostatečná, ale proti člověku z oboru téměř jako by neexistovala.
stondik
Nevím, jestli to neomezí spoustu běžných uživatelů, můžeš otestovat tohle: deny from all
allow from cz
allow from cz Příklady:
Jen z .cz
Jen z .sk
Dodatek:
chtělo by to udělat lepší chybovku pro 403.
Nejde- deny from all - zakáže asi přístup všem.Server hlásí hned chybu.
Bubák
Nejde- deny from all - zakáže asi přístup všem.
Zakáže všem, povolím jen cz a sk. Buď je tvůj ISP třeba v doméně net, nebo se nepodařilo přeložit tvou IP adresu, možná je i jiný důvod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0