Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím mohl by mi někdo poradit?

Potřebovala bych udělat kotvu na stránce.

Mám zatím tento způsob:

echo '<a href="?cz#d">'.česky.'</a>';

a potom mám DIV na který mi to skáče
echo '<div id="d">';

Jenže tohle řešení se mi nelíbí.

Když potom totiž kliknu na nějaké tlačítko na stránce, tak mi #d v adrese zůstane a pořád mě to hází na danou kotvu, i když už nechci.

Líbí se mi třeba řešení, jaké máte tady na diskuzi. V URL nic nemáte a přitom když při 20ti příspěvcích na stránce stisknu F5, jsem pořád tam, kde jsem byla..

Jak to děláte? :-)

Děkuju.
Stepanka
Profil *
... a nebo existuje nějaké řešení, jak bych v nějaké podmínce umazala z URL #d, aniž bych nemusela přesměrovat pomocí header? Mám před tím totiž výpis..
BetaCam
Stepanka
Když potom totiž kliknu na nějaké tlačítko na stránce, tak mi #d v adrese zůstane a pořád mě to hází na danou kotvu

Jaké tlačítko máte na mysli?? To přece záleží na vás jestli u toho tlačítka kotvu necháte nebo ne.
bohyn
Líbí se mi třeba řešení, jaké máte tady na diskuzi. V URL nic nemáte a přitom když při 20ti příspěvcích na stránce stisknu F5, jsem pořád tam, kde jsem byla..
To je vlastnost browseru ne stranky.
Stepanka
Profil *
BetaCam
Děkuji za reakci, hned upřesním...

Na stránce mám diskuzi a v ní odkaz, např:
echo '<a href="?cz#d">Jen české příspěvky</a>';

A dále mám na stránce formulář (který vkládá daný produkt do košíku):
echo '<form method="post" action="">
<input type="hidden" name="add_produkt" value="'.$id_produkt.'" />
<input class="right" type="text" size="1" style="width:18px;" name="pocet" value="1" />&nbsp;'.__KS__.'
<input style="position:relative; top:18px; left:15px" type="image" src="'.__URL__.'images/vlozit-do-kosiku-'.__LANG__.'.gif" name="neco" value="vložit do košíku" />
</form>';

A potom mám na stránce provedení formuláře, takovéto:
if (isset($p_add_produkt)) {
require ("funkce/funkce-kosik.php");
$add_id=intval($p_add_produkt);
$pocet=intval($p_pocet);
$produkt_pridan=PridejDoKosiku($add_id, $pocet);
}

A jde mi o to, že jakmile kliknu na Zobrazit jen české příspěvky, dostane se mi do URL #d. Když se potom "hýbu" dále v diskuzi, je to super, protože mi stránka neskáče nahoru (diskuze je úplně dole).
Ale jakmile kliknu na tlačítko "Vložit do košíku", #d mi v URL zůstane a opět mě to hodí na diskuzi dole..

Snažím se tu část za hashem z URL dostat, ale vůbec mi to nejde.

Budu moc ráda za nějaké rady.
Stepanka
Profil *
bohyn
A když je to vlastnost browseru a né stránky, tak jakto, že když používám stále jen Firefox, mi stránky někdy skáčou nahoru a třeba tady v diskuzi se pozice okna při aktualizaci nezmění?
bohyn
Stepanka
Po nacteni stranky browser odskoci na puvodni pozici, pokud zacnes scrollovat jeste pred uplnym nactenim tak to nekteym browserum "rozmluvis"

do action v <form method="post" action=""> dopln adresu scriptu bez kotvy
Stepanka
Profil *
bohyn
Po nacteni stranky browser odskoci na puvodni pozici, pokud zacnes scrollovat jeste pred uplnym nactenim tak to nekteym browserum "rozmluvis"
Abych řekla pravdu, tak tomuto jsem nějak neporozuměla, ale mockrát děkuji za tu druhou radu. Je to perfetkní, konečně ten hash z URL zmizel. Děkuju :-)
bohyn
Stepanka
proste kdyz zacnes scrollovat jeste pred tm nez se nacte stranka tak nektere browsery pak neodskoci na puvodni misto (treba FF), Opera tusim odskoci i tak a IE nevim - nepouzivam
Stepanka
Profil *
bohyn
Zvláštní, mám tady jednu dlóóuhou stránku otevřenou ve Firefoxu. Najedu na ní úplně dolů a stisknu F5 (s myší vůbec nehnu). A najednou se ocitnu úplně nahoře na stránce.

Ale za tu předchozí radu ohledně formu Ti ještě jednou moc děkuju.
bohyn
Stepanka
Me to ve FF 3.0.3 Win funguje vsude :)
Leo
Chovani prohlizece se lisi podle toho, jestli mluvime o Obnoveni (F5) nebo o tlacitku Zpet (a Vzad), jsou to ruzne veci. V tom prvnim pripade na to ma vliv nastaveni kesovani, v tom druhem jen nekdy (ale nemelo by). Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: