Autor Zpráva
M
Profil *
Dobry den chtel bych Vas poprosil o radu ohledne "cacheovani" stranek. Poustim se do vetsiho projektu a chci mi vse od zacatku dobre navrzeno. Zasekl jsem se vsak na cachovani. Chtel bych si obsah vsech ( kde nedochazi k castym zmenam ) modulu uchovavat na strane serveru. Cetl jsem si dost clanku ohledne ukladani do souboru ci do databaze. Ale shrnuti zda je lepsi to ci to co se tyce rychlosti atd jsem nikde nenasel. Muzete mi prosim poraadit ? libi se mi reseni ukladani do souboru , ale nedokazi si to predst5avit pri cachovani jednotlivych kategorii ( obsahu ) pri ruznem razeni tak mnozstvi tech souboru je neuveritelne ....

predem dekuji Vam ZKUSENEJSIM o radu :)


s pozdravem a pranim fain dne M.
bohyn
Profil
Cachovani vsech modulu je ve vetsine pripadu zbytecne. U stranek s malou reziji je spis pomalejsim/stejne rychlym resenim jako vytvoreni nove stranky. Cache ma smysl na stance kde dochazi ke zpracovani velkeho mnozstvi dat z databaze nebo jineho zdroje, v aplikacni logice, nebo pokud mas fakt brutalni dotaz na databazi. V pripade nasazeni prihlasovaciho systemu takovato cache prinese spis vic problemu nez uzitku (pro kazdeho uzivatele musis generovat obsah zvlast, navic vic kodu = vic chyb). Osobne sem cache na strane serveru nasadil akorat na sitemap a RSS.
Osobne bych se spis zameril na cache na klientske strane (grafika, styly, scripty, stranky u kterych to lze).
Kcko
Profil
Kesuju SQL dotazy ( jakekoliv narocnejsi ) pomoci serverove pametove kese ( je to ale nami vyvinuty modul zalozeny na Xchache + output bufferingu ) takze Ti vice sdelit nemuzu.

Dale se tedy da kesovat HTML ( to pouzivam take ), vypisy ktere se az tak casto nemeni, nekolikrat za den pregeneruji a pak je uz pouze nacitam napriklad pres readfile ..

Podivej se na ZendFramework, maji jak file kesovani tak i dalsi zpusoby.

<OT> Cau Bohyne, chodis jeste na DC++? // tehdy 21kozoroh

:-)
ninja
Profil
bohyn: Souhlasim s bohym, nejdrive dukladne optimalizujte klientskou cast. Doporuci video High Performance Web Sites and YSlow.
Leo
Profil
Kesovani do souboru:

http://pear.php.net/package/Cache_Lite

a

http://myego.cz/item/jak-zrychlit-vas-web-10x-konkretni-navod

rychlost se zvysi podstatne i u jednoduchych skriptu, samotrejme na ukor mista na disku.


Psat vlastni kes do souboru neni prdel, protoze neni prdel vyresit soucasny pristup k souboru, kdy jeden skript cte a jiny zapisuje.

Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0