Autor Zpráva
Kalda
Profil *
Dobrý den,

již delší dobu řeším následující problém s jedním klientem a bohužel až na možnost nějakého záškodného SW u klienta, který toto popírá, mě nenapadá jiný důvod chyby.

Klientovi zlobí práce v naší administraci (nelze se mu do ní přihlásit nebo je od systému v průběhu práce odhlášen), pokud používá Internet Explorer. Toto vše ale zcela náhodně - někdy to funguje, jindy ne.

Administrace používá klasický webový formulář k přihlášení a uchovává si údaje v sessions. Ve výchozím nastavení pouze cookies.

První volba a kontrola byla jasná - server opravdu nedostane zpět PHPSESSID. Dle předvolby IE jsou cookies dovoleny, router je "obyčejný", tj. filtrovat toto neumí. Zkusili jsme Firefox a vše funguje. Ale klient chce používat IE (nevím proč).
Zkoušelo se všechno možné (test na viry, spyware) apod., nakonec přišel klientův technik, řekl, že je to zvláštní a reinstaloval celý systém (co všechno bylo předmětem re-instalace, netuším), každopádně problém stále přetrvával.

Poté jsem zkusil změnit nastavení serveru - pro danou IP adresu jsem naopak vypnul session v cookies a přidal jsem předávání v parametru (s tím, že jsem si ošetřil i na straně serveru v PHP funkce Headers atd.). Zde jsem očekával, že toto zabere. Z neznámého důvodu však toto opět ve Firefoxu fungovalo, v IE nikoliv! Zkusil jsem tedy na nějakou dobu zapnout všem uživatelům natvrdo předávání PHPSESSID pouze v parametrech. Ostatním uživatelům s IE toto fungovalo, tomuto uživateli ne.

Napadá Vás někoho, kde by mohl bý problém?
Na serveru je Apache 1.3.x spolu s PHP 5.2.x. Zkoušeli jsme logování a práci jak v SSL módu tak i bez něj, chovalo se to bohužel vždy stejně. Server posílá hlavičky no-cache apod., tj. správně by ke cacheování nemělo docházet.
Daný uživatel má Windows Vista + IE7. Tvrdí mi, že firewally nepoužívá a počítač má prý čistý. Připojen je přes lokálního Wi-Fi providera. Bohužel odchycenou komunikaci "někde mezi" nemám, na server však již dorazí požadavky bez PHPSESSID, ostatní parametry však dorazí (ještě bych mohl zkusit parametr přejmenovat). Jinak stejný uživatel na počítači u známých problémy vůbec nemá.

Děkuji za přečtení tak rozsáhlého příspěvku a děkuji Vám za Vaše náměty k řešení.

JK
bohyn
Profil
Nema v IE nastavenou proxi?
Ma nekdo z ostatnich klientu stejnou kombinaci Vista + IE7?
Viry: zkusit PC project combofix.exe. Nedavno me zachranil od reinstalace systemu (NOD a ZoneAlarm zadne viry nevideli)
IE ma udajne nekdy problemy s cookies kdyz nenajde P3P, ale to nevysvetluje predavani pres GET
joe
Profil
Zkuste přejmenovat proměnnou, ve které se předává SID. Vím, že jednou mi obyčejné přihlašování nefungovalo na localhostu, tak jsem to zkusil změnit a najednou to fungovalo i v IE bezproblémů.
Další problém o kterém vím a může nastat je ten, pokud je v htaccess zapnuto cachování obrázků pro IE, ale to asi zapnuté nemáte, nic jiného mě nenapadá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0