Autor Zpráva
veteran
Profil *
Zdravim,

z databazy mi do tabulky nacitava vykon motora automobilu v konoch. Potreboval by som to vsak aj v kW. Skusal som to aj takto:
$hptokw = 1.3410;
$kw = $row["vykon"] / $hptokw ;

echo".$kW." kW (".$row["vykon"]." k);

ale toto nefunguje.
Dakujem pekne za pomoc
Wroxman
Profil
tak zaprvé bys měl za příkazen ehco udělat mezeru a ty závorky jsou divný
zkus to takhle:
$hptokw = 1.3410;
$kw = $row["vykon"] / $hptokw ;

echo ($kW . " kW " . $row["vykon"] . " k");
veteran
Profil *
to echo som tam len tak dopisal... cely kod vyzera takto
<h3 class="header">Zoznam automobilov</h3>
<?php
$link = mysql_connect ("localhost", "root", "") or die ("Nepodarilo sa pripojit na databazu!");
$db = mysql_select_db("cvicenie7", $link) or die ("Nepodarilo sa pripojit na databazu!");
$query = "SELECT * FROM tovar ORDER BY id_cislo";
$result = mysql_query($query, $link) or die ("SQL zlyhalo");
$num = mysql_num_rows($result);
echo"<table><tr><td width=20><strong>ID</strong></td><td width=235><strong>Automobil</strong></td><td width=100><strong>Objem motora</strong></td><td width=200><strong>Vykon</strong></td><td width=100><strong>Nahon</strong></td><td width=100><strong>ABS</strong></td><td width=100><strong>Cena</strong></td></tr></table>";
echo"<table>";
$hptokw = 1.3410;
$kw = $row["vykon"] / $hptokw ;

while ($row=mysql_fetch_array($result))
echo"<tr><td width=20>".$row["id_cislo"]."</td><td width=235>".$row["znacka"]."&nbsp;".$row["model"]."</td><td width=100>".$row["objem_motora"]."&nbsp;cm<sup>3</sup></td><td width=100>".$kw."&nbsp; kW (".$row["vykon"]."&nbsp;k)</td><td width=100>".$row["nahon"]."</td><td width=100>".$row["abs"]."</td><td width=100>".$row["cena"]."&nbsp;Sk</td></tr>";
echo "</table>";
mysql_free_result($result);
mysql_close();
?>

Takto to vsak nejde, napise mi len 0 kW
srigi
Profil
veteran
nj, ty sa na vysledok $row["vykon"] odvolavas este skvor ako ho ziskas. Ten riadok $kw = $row["vykon"] / $hptokw; presun pod while().
veteran
Profil *
OK diky pekne
srigi
Profil
veteran
BTW odporucam ti zapnut si chybove hlasenia na maximum, lebo to vypada, ze PHP ta neupozornilo na neznamu (este nedefinovanu) premennu. Bud v kazdom skripte pridaj na zaciatok
error_reporting(E_ALL|E_STRICT);
ini_set('display_errors', 'on');

alebo to nastav v php.ini
error_reporting  =  E_ALL | E_STRICT
display_errors = On

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0