Autor Zpráva
jansfabik
Profil
Zdravím,
pracuji na redakčním systému (CMS) napsaném v PHP. Rozhodl jsem se jej rozšířit pod licencí GNU GPL, ale nevím, zda mám použít verzi 2 nebo 3.

A ke GNU GPL mám několik otázek:
1) Vyplývají z té licence pro mě (jako autora) nějaká omezení?
2) Může někdo můj program upravit a udělat z něj nový (se zachováním mých copyrightů)? Může někdo tento vzniklý nový program nabídnout jako komerční produkt?
3) Můžu z programu udělat i komerční "Pro" verzi a tu následně prodávat? Můžu zakázat klientům používajícím tuto komerční verzi, aby ji dále šířili?
4) Jak by byl potrestán někdo, kdo by porušil tuto licenci? Může být potrestán i autor programu?


edit: Teď nevím, jestli tenhle topic patří do této sekce. Kdyžtak to prosím zařaďte správně ;-).
srigi_nl
Profil *
skus sa inspirovat.
bohyn
Profil
nevím, zda mám použít verzi 2 nebo 3.
V kazdem souboru by mela byt hlavicka a muzes specifikovat jakou verzi lze pouzit. Pro jakou se rozhodnes to si musis ujasnit sam. Jestli si jeste necet: wikipedia.

1) Zavazky vyplivajici z licence se tykaji i tebe, ale nic ti nebrani jako autorovi vydat software i pod jinou licenci
2) ano (to je hlavni smysl GPL) / ne
3) pod GPL ne, ale viz. bod 1.
4) ztrati narok na pouzivani produktu. Pri komercim poziti by asi zaplatil nejake odskodneni / myslim ze jen tim, ze produkt prestane byt chranen GPL
Bubák
Profil
Nebude vhodnější použít licenci Creative Commons a poskládat si ji podle vlastvích požadavků?
www.root.cz/clanky/creative-commons-modularni-licencni-skladacka/
bohyn
Profil
Strucne shrnuti rozdilu v GPLv2 a GPLv3:
Novinky v GNU GPL 3: odvraceni novych hrozeb

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0