Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím pomohl by mi někdo? Mám takový krátký problém.

Chtěla bych mít v každé buňce tabulky jen jeden checkbox. Ale chtěla bych, aby label tohoto checkboxu byl nastaven na celou buňku té tabulky. Čili kdyby uživatel klikl kamkoliv do buňky, aby se ten checkbox označil/odznačil.

Zkouším něco takového:
<label for="1"><td><input type="checkbox" name="id" id="1" value="'.$row['id'].'"></td></label>


... ale nefunguje to.
Nemohl byste mi někdo, prosím, poradit?

Děkuju moc.
kvoky
Profil
Pres JavaScript:

  <SCRIPT>
  function check(id){
  jm=document.getElementById(id);
  if (jm.checked==1)jm.checked=0; else jm.checked=1;
  }
  </SCRIPT>



  <td onclick="check('jm')">
  <input id="jm" type="checkbox">
  </td>
Stepanka
Profil *
Aha, nevím proč mě to nenapadlo.. Děkuju.
Stepanka
Profil *
S tím kódem mám malinký problém...

Ono to sice označí checkbox při kliknutí kdekoliv v buňce <td>, ale při kliknutí na samotný checkbox se nic nestane. Neoznačí se. To by asi uživatele mátlo, kdyby to takto fungovalo... Neuměl by to ještě někdo, prosím, poupravit?

Když změním onclick, na oncheck, tak to dělá zase opačný problém, označí to checkbox při kliknutí na něj, ale neoznačí to checkbox při kliknutí někam do pole <td>.

Děkuju..
Kcko
Profil
Stepanko staci trosku premyslet ...

<td onclick="check('jm')">
<input id="jm" type="checkbox" onclick="check('jm')">
</td>
Stepanka
Profil *
Kcko
jj, já vím, tak jsem to vyřešila už včera, ale to řešení mi přijde takové zbytečně zdlouhavé.. checkbox by se měl přese při kliknutí vždycky označit.. Ale i tak děkuju..
Kcko
Profil
To neni zdlouhave , je to normalni :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na kvokyho:
Proč tahat JavaScript (navíc tak ošklivě napsaný) na něco, co zvládne čisté HTML + CSS?

Reaguji na Stepanku:
Dej <label> dovnitř <td>, dej mu styl „display: block“ a nastav oba rozměry na 100%.
Stepanka
Profil *
Chamurappi
Děkuji za radu, ale když dám:
<td><label for="a'.$k.'" style="width:100%;height:100%;display:block;"><input type="checkbox" id="a'.$k.'" name="id['.$k.']" value="'.$row['id'].'"></label></td>

tak mi to nějak moc dobře nefunguje, resp. když kliknu kousek vedle od checkboxu, ne vždycky se ten checkbox označí..
Stepanka
Profil *
Chamurappi
Je promiň, já jsem tele, já měla nastavený padding u každé buňky.. Teď už to funguje dobře, Děkuju!
Stepanka
Profil *
Ještě detail.. I když nastavím v buňce <td> všechny padding a margin na nulu, stejně mám nahoře a dole v buňce bílý proužek. Vpravo a vlevo ne. Nevíte čím to může být?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0