Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

mohla bych někoho poprosit o odbornou radu?
Ještě jsem se s tímto nikdy nesetkala.. Dostala jsem stránky pro jednu školu, které mám upravit a potřebuju k tomu databázi (jde o registraci, přihlašování atd..).

Ja si ty skripty zkopírovala na localhost a doplnila je o vše potřebné, co po mě bylo žádáno.

Teď chci ty stránky umístit k nim na server, mám přístup přes FTP.

Oni na tom FTP mají jediný skript pro připojení k databázi a to takový:

<?php
if (LOCALHOST) {
	$this->server = 'localhost';  
	$this->database = 'XYZ';
	$this->login = 'XYZ';
	$this->password = 'XYZ';
}
else {
	$this->server = '127.0.0.1';
	$this->database = 'XYZ';
	$this->login = 'XYZ';
	$this->password = 'XYZ';
}
?>


řádky $this->server = 'localhost'; a $this->server = '127.0.0.1'; jsem nezměnila, změnila jsem jen ty ostatní s údajema jako je heslo atd..

Vůbec ale teď nevím, jak se k nim do té DB dostat. Potřebuju tam nahrát nové tabulky. Obojí je to adresa mojeho localhostu. Chápete někdo, jak je to myšleno? Jak se tam připojují oni? Jediné, co mě napadlo bylo to, že se k tomu asi musí připojit člověk, který sedí u toho počítače, na kterém ten server běží.. Ale stejně mi nějaká podstata toho uniká.

Budu moc ráda za nějaké rady a předem mockrát děkuju.
bohyn
Profil
Stepanka
Ten soubor je kus kodu vytrzeny od nekud z tridy (class). Pouzij prihlasovaci udaje tak jak jsi zvykla a na tenhle kod se vykasli.
Pro vytvoreni tabulek se jich zeptej jestli maji phpMyAdmin nebo neco podobneho. Jestli ne, muzes pouzit normalne mysql_query() popripade mysqli::multi_query() pokud chces vkladat i data a je k dispozici MySQLi knihovna
Stepanka
Profil *
bohyn
Děkuju mockrát za radu. Nepovolilo mi vytvořit novou databázi, ale použila jsem tu, která tam byla a vytvořila v ní nové tabulky a zatím vypadá, že to pojede dobře.
Jinak phpMyAdmina asi nevedou..
Díky.
habendorf
Profil
mám přístup přes FTP
phpMyAdmina asi nevedou

Nic by ti nemělo bránit si ho tam sama uploadnout.
Stepanka
Profil *
habendorf
Fakt? To se nemusí instalovat přímo na serveru?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0