Autor Zpráva
Levelson
Profil *
Začínám s PHP a potřeboval bych poradit se sušenkami, zatím jsem jim nepřišel na kloub.
Na jedné stránce potřebuji povolit návštěvníkům možnost hlasovat pro tři možnosti z 10 možných.
Při potvrzení příjmu hlasu se mi otevírá malé okénko s php souborem do kterého jsem chtěl dát cookies a podmínku, že když bude mít uživatel už tři cookies určité hodnoty, tak už se čtvrtý hlas nezapočítá a zobrazí se pouze hláška.... nevím jak tu sušenkovou podmínku zapsat :( poradí někdo, dík.
Greeg
Profil
if ($_COOKIES['uzSomHlasoval'] < 3) {
  // tu bude kod ktory (zrejme do tvojej db) prida hlas vybranemu
  set_cookie('uzSomHlasoval', $_COOKIES['uzSomHlasoval'] + 1, strttotime("+10 year"));
} else {
  // chybova hlaska ze dotycny uz ma zahlasovane
}


cookies ale nie su idelane lebo staci si zapnut iny browser alebo len vycistit cookies v aktualnom a dotycny moze hlasovat znova a znova... dalsim sposobom je ukladat ip adresu ale to je tiez neprakticke, lebo pocitace pristupujuce na siet napr cez proxy maju zvonku rovnaku ip. ako vravi oblubena hlaska "idealne riesenie neexistujuje". najspolahlivejsie je imho podmienovat hlasovanie len pre prihasenych userov, mailom etc...
Levelson
Profil *
Díky moc, tohle mi pomohlo... a máš pravdu, že "idealne riesenie neexistujuje"...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0