Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím
Zajímalo by mne, jak pomocí PHP docílit toho abych mohl na stránce vypsat uživateli jakou adresu naposledy zadal do prohlížeče..
Chci to využít na stránce 404 .

Díky za každou radu..
Mistr
Profil
gardener
Myslíš toto?
http://interval.cz/clanky/statistika-pristupu-v-php-odkud-prichazeji-navstevnici/
Dranel
Profil
gardener
$_server['HTTP_REFERER']

Tak mě Mistr předběhl ;-)
nightfish
Profil
Zajímalo by mne, jak pomocí PHP docílit toho abych mohl na stránce vypsat uživateli jakou adresu naposledy zadal do prohlížeče.
předpokládám, že "zadal do prohlížeče" znamená "zadal do prohlížeče nebo klikl na odkaz"

a "naposledy" je která? adresa, která způsobila zobrazení chybové stránky 404 nebo adresa stránky, ze které vedl "špatný" odkaz?
v prvním případě $_SERVER['REQUEST_URI'] případně $_SERVER['REDIRECT_URL'], ve druhém případě pak již zmíněný referer (který však nemusí být nastaven)
gardener
Profil
Samotné použití

$ adresa= $_server[HTTP_REFERER]
echo $ adresa;

Nic bohužel nevypíše...
wrestler
Profil
gardener
superglobalni proměnné se píší velkými písmeny, tedy

$_SERVER['HTTP_REFERER']


a nezapomínej na uvozovky / apostrofy uvnitř hranatých závorek, je to asociativní pole...
gardener
Profil
To nightfish

Bylo to $_SERVER['REQUEST_URI']

Nyní to funguje bez problémů.

Díky za radu..
Kedy
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na podobný problém, ovšem lehce specifičtější. Mám na serveru více domén a používám DynamicVirtualHosts, což není problém do doby než se pokusím odkázat na neexistující doménu, což v praxi znamená hledání indexu v neexistujícím adresáři na disku serveru.
A zde problém : chtěl bych vypsat na stránce kam vede ErrrorDocument 404 (404.php) i adresu odkud uživatel byl přesměrován. Jelikož to jde pro všechny i neexistující adresáře jen ve tvaru s HTTP na začátku (http://server.cz/404.php), to je problém protože přesun se provede přes HTTP hlavičku s kódem 302 a v $_SERVER['REQUEST_URI'] je pak už jen ta nová adresa (404.php) místo té původní požadované stránky (resp. domény) ...
Víte někdo jak na to ? Či aspoň kde a co hledat ?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0