Autor Zpráva
Radicz
Profil *
Zdravim všechny a prosím o pomoc

V databázi mam tabulku ve které mam identifikátor a url. Identifikátor je to co se bude měnit a url je to na co se to bude měnit.

Udělal jsem si malou funkci, kde načítám identifikátor a vkládám ho do pole, pak zjišťuju jestli se v textu vyskytuje ten identifikátor pokud ano tak ho vyměním za php kod ale ten mi bohužel nefunguje a já nevim proč prosím o pomoc. Za případné návrhy děkuji.

<?php

$text = "bla bla bla bla bla vypis.php bla bla bla";

function vymena_idn($textik)
{
  require("_DB_/spojeni.php");
  
  $identifikator= "SELECT identifikator, url_orig, url_min, vyska, sirka FROM soubory"; 
  $idn = mysql_query($identifikator);

  $idn_replace = array();

  while($row = mysql_fetch_array($idn))
  {
    $ident = $row['identifikator'];
    $url = $row['url_orig'];
    
    $pole = explode(".", $ident);
    
    $prvni = "?";
    $druhy = ">";
    $php = $prvni.$druhy;
    
    $idn_replace[$ident]="<?php echo \"$url\"; $php";

  }
     
  while(list($key_text,$val_text) = each($idn_replace))
  $textik = str_replace($key_text,$val_text,$textik);
       
  return $textik;

}

echo vymena_idn($text);

?>


Když to spustim vypíšou se mi všechny bla, nahradí se mi ten identifikátor za ten php kod, ale nic se mi nevypíše. Když si zobrazim zdrojový kod ve FF tak to nahrazení tam je vidět celý (růžový)
nightfish
Profil
řešením bude zřejmě eval(), nicméně není to zrovna vhodné řešení, pokud naprosto jistě nevíš, co děláš
takže napiš, čeho chceš dosáhnout, a třeba se dobereme jiného, lepšího řešení
Radicz
Profil *
řešením bude zřejmě eval(), nicméně není to zrovna vhodné řešení, pokud naprosto jistě nevíš, co děláš
takže napiš, čeho chceš dosáhnout, a třeba se dobereme jiného, lepšího řešení

Ten eval() funguje, ale koukal jsem že ho nikdo nemá rád. Abych tedy blíže upřesnil svůj cíl. Mam v databázi článek kde se sem tam objevý identifikátor. Ten před výpisem potřebuju změnit na php kod

 echo $object->output(file_get_contents('$url')); 


aby mi ten soubor nevypsal jako soubor, ale vypsal ho jako barevně odlišený php kod který bude ten soubor obsahovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0