Autor Zpráva
karel235
Profil *
cawte lidi, mám takový problém. Mám web na localhoste a server mi někdy vypíše Notice: Undefined offset: 32 in C:\dev\www\php\obsah\spracuj.php on line 587 a někdy ne. Skript je na 100% funkční. Zjistil sem, že je to tím, že mám zadaných příliš moc proměnných v asociativních polech (aspoň myslím, že je to tak). Jenom že nevím, jak to opravit, jak udělat, aby jsem mohl tých proměnných zadát libovolné množství. Nevíte prosím, jak na to? ďekuji.
Měsíček
Profil
Bude to IMHO tím jak jsi už naznačil, že bereš nějákou položku z pole, která, ale někdy neexistuje - řešením je si spočítat počet prvků v poli (třeba při procházení cyklem atd ..).
karel235
Profil *
můj systém ale spočíva v tom, že mám proměnnou a cyklus. V cyklu procházim proměnnou znak po znaku a zapisuji důležité údaje do asociativních polí, které budu pak spracovávat. Tím pádem, když je proměnná moc dlouhá, počet prvků v asociativném poli bude příliš moc (přestane je zapisovat, nevím proč) a začne mi vypsávat Undeined offset a index. A to já potřebuju změnit, aby ta proměnná mohla být libovolně dlhouhá a mohlo se taky zapsat libovolné množství prvků. Je to věcí konfigurace, nebo skriptu?
Měsíček
Profil
Skriptu ... třeba by mohlo pomocí for ( .... ; ... < count($pole); ..++) {} např.
MagicPowa
Profil
Zdravím, řeším stejný problém. Script funguje ale při zapnutém vypisování chyb hlásí:

Notice: Undefined offset: 5 in .... on line 84

$pocet_prvku = count($pole);
for($i=0; $i<=$pocet_prvku; $i++) {
  echo $pole[$i]."<br>"; // 84 řádek
}


Jak psal měsíček, tak count v cyklu mám. Konkrétně zlobí [$i] jakmile orundám $i chyba zmizí, ale pak to nedělá to co potřebuji. Někdo nějaký nápad? Děkuji
Mastodont
Profil
MagicPowa:
Indexy jdou od nuly, ne jedničky.
for($i=0; $i<$pocet_prvku; $i++) {
AM_
Profil
S daným tématem už to ale nesouvisí, tak sis mohl založit vlastní. Takhle si každý pročte celé téma, ikdyž chyba v tvém skriptu bije do očí.
for($i=0; $i<$pocet_prvku; $i++) {

pokud tam dáš "menší nebo rovno", provede se to count+1krát, a tolik prvků pole nemá.
MagicPowa
Profil
AM: Díky už to funguje bez chyby.
Za to, že jsem to postnul sem se omlouvám, rozmýšlel jsem se a myslel jsem, že je to stejný problém.
AM_
Profil
Platí zhruba toto: kdyby to byl stejný problém, pomohlo by ti rozřešení zde, pokud ne, jde o jiný problém... diskuse by ideálně měla vypadat tak, že první příspěvek obsahuje problém a další ho řeší, nikoli že v půlce se objeví někdo s něčím podobným, takže:
- ti, co ti chtějí poradit, omylem pročtou celé, dávno mrtvé téma
- budou se řešit dvě podobné věci přes sebe - to také není k ničemu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0