Autor Zpráva
marcus33cz
Profil *
Ahoj, v PHP jsem zacatecnik, zatim jsem delal jenom HTML a ted jsem zacal s vkladanim stranky pomoci include, mam jednu stranku - index - do ktere se nacita menu a paticka a potom jeste obsah pomoci tohoto:
<? include "./".$_GET[pg].".php"; ?>
Vkladani ruznych stranek mi funguje, ale nevite, jak zaridit, aby se pri prvnim zobrazeni uz vlozila nejaka urcita stranka? Nevim jak to udelat, protoze ta promenna pg nema na zacatku zadnou hodnotu a samozrejme dostanu Warning: Failed opening './.php'...

A jeste jsem se take dozvedel, ze je to pry nebezpecne a mohli by mi stranky hacknout? Myslel jsem, ze prave proto je tam to GET nebo ne? Predem diky za pomoc!
Měsíček
Profil
"A jeste jsem se take dozvedel, ze je to pry nebezpecne a mohli by mi stranky hacknout? Myslel jsem, ze prave proto je tam to GET nebo ne?"

To GET nezabraňuje hacknutí.

"Vkladani ruznych stranek mi funguje, ale nevite, jak zaridit, aby se pri prvnim zobrazeni uz vlozila nejaka urcita stranka? Nevim jak to udelat, protoze ta promenna pg nema na zacatku zadnou hodnotu a samozrejme dostanu Warning: Failed opening './.php'..."

Třeba takto ..
<?php
  if (isset($_GET["hodnota"])) {
    include ("./".$_GET["hodnota"].".php");
  }
?>
Mastodont
Profil
<?php
  if (isset($_GET["hodnota"])) {
    include ("./".$_GET["hodnota"].".php");
  } else {
    include ("./default.php");
  }
?>
marcus33cz
Profil *
Dekuju, funguje to! Hh, ted jsem asi minutu premyslel: "co to je isset?" a pak mi doslo, ze to znamena IS SET. :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0