Autor Zpráva
hardwood
Profil
Ahojte,

skočím rovnou k problému: mám mailovací systém, který si adresy bere z CSV souborů. Neřešme proč, prostě bylo kdysi třeba to udělat rychle a levně.

Teď postupně přecházím na databázi, a narazil jsem na jeden problém:
Chci, aby se z pohledu rozesílacího skriptu nic nezměnilo, proto jsem si vytvořil soubor csvgen.php, který mi jakože bude ty CSV soubory generovat, skript si je otevře, nice nepozná, pohoda

Jenomže ono to tak nejde (?!). Pokud ten soubor přepíšu takto:
RewriteEngine On
RewriteRule 	^m3m-prijemci.csv$ 	%{DOCUMENT_ROOT}/mailer/csvgen.php?dili=en_m3m [L,QSA]

tak se tam bez sebemenšího problému dostanu přes prohlížeč. Bohužel v php, funkce file_exists a fopen s argumentem tohoto souboru vrací nepravdu.

Hodně doufám, že je můj problém triviální, potřebuju to v pondělí znovu spustit :-(

Díky za pomoc i nápady

Adam

EDIT: resp. tušm, že to je omezení technologie, ale nenapadá Vás někoho jak to obejít bez většího zásahu do toho rozesílacího souboru?
hardwood
Profil
hmm, tak zdá se, že jsem to provizorně vyřešil, chtělo to trošku větší úpravu.

načítám to nyní přes file_get_contents a přes absolutní URL. Zajímavé je, že to funguje jenom v tom "nepřepsaném" tvaru, ale lepší než nic.

Další poznámky nebo návrhy ale uvítám :-)
tiso
Profil
hardwood
Návrh: kompletne to prerob... Takéto ohýbanie PHP "aby to fungovalo" nie je najlepší prístup...
hardwood
Profil
ok, víceméně jsem k tomu taky přes noc dospěl, vezu si na pomoc nějakou monstroźní knihovnu, třeba swiftmail a třeba se to do zítřka zvládne...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0