Autor Zpráva
W101
Profil *
Je nějaký rozdíl mezi tím když používám funkce nebo když používám třídy (až na způsob vytvoření a volání mě to přijde to samý)
Měsíček
Profil
Třeba v rychlosti :)
w101
Profil *
a třídy jsou opravdu rychlejší?
Kcko
Profil
Dedicnost, zapouzdreni, lepsi promyslenost ...
W101
Profil *
funkci ve funkci přece můžu mít taky
Měsíček
Profil
"funkci ve funkci přece můžu mít taky"

Ano, ale to nemá společného s dědičností a zapouzdřením a z lepší promyšleností vůbec nic :)

Objekty budou nejspíše pomalejší - zato mají možnost Dědičnosti, zapouzdření a nutí člověka lépe promyslet celou aplikaci.
BetaCam
Profil
W101
používám funkce nebo když používám třídy

Pokud budeš při vytváření tříd používat stejnou logiku psaní jako při tvorbě funkcí tak v tom rozdíl není. OOP je styl psaní a styl myšlení to že můžeš toho samého dosáhnout i bez tříd nic neznamená.

funkci ve funkci přece můžu mít taky

Takhle na OOP nahlížet nemůžeš. Je to jako by si porovnával auto s letadlem. Oboje je dopravní prostředek, ale oboje má také jinou filozofii


Měsíček

Objekty budou nejspíše pomalejší - zato mají možnost Dědičnosti, zapouzdření a nutí člověka lépe promyslet celou aplikaci.

To záleží na velikosti projektu. Obecně sou sice objekty "pomalejší", ale u velkých projektů můžou být rychlejší. Navíc pokud jde o rychlost úprav aplikace tak to co budu dělat na objektech hodinu budu na klasicky naprogramované aplikaci dělat den.
Mimochodem Dědičnost bych určitě nedával na první místo u výhod OOP. :)


OOP je navíc daleko přehlednější, daleko lépe na projektu může pracovat více lidí najednou.
Timy
Profil
W101
Jistě, že je mezi tím rozdíl. Pokud OOP umíš, tak pro většinu aplikací a problémů bývá řešení přes objekty pohodlnější a jednodušší, jak co do vymyšlení, tak co do budoucích úprav. Pokud filosofii OOP neumíš, tak si tím akorát zkomplikuješ cestu k výslednému programu.

Pokud se budeme na OOP dívat pouze syntakticky, tak lze říci, že každý OOP program lze přepsat na čistě procedurální kód, dokonce nějaké starší kompilátory C++ přepisovaly kód do čistého C a kompilovaly ho až poté.
Mastodont
Profil
Nemyslím si, že je vhodné objekty cpát úplně všude. Kde jde prostě o sled činností, je zbytečné vytvářet objekt (například front controller se svou posloupností zpracování requestu může volat objekty typu Router nebo PostProcessor, ale sám o sobě se dá v pohodě napsat procedurálně).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0