Autor Zpráva
stix
Profil *
tak jsem nainstaloval nejnovejsi (teda aspon doufam) easyphp a at delam co delam, nemuzu dostat cestinu do mysql. nemel nahodou nekdo stejny problem?
stix
Profil *
tak furt si s tim hraju a uz jsem zas o kousicek bliz. problem je asi v tomhle:
pri pristupu do databaze pres sve rozhrani v iso-8859-2 je vse v poradku.
problem je pri pristupu pres phpmyadmin, do jehoz rozhrani at se snazim jak se snazim, nemuzu iso nastavit. nabizi mi to pouze utf; i kdyz v select_lang.lib.php je

'cs-iso-8859-2' => array('cs|czech', 'czech-iso-8859-2', 'cs'),
'cs-win1250' => array('cs|czech', 'czech-windows-1250', 'cs'),
'cs-utf-8' => array('cs|czech', 'czech-utf-8', 'cs'),

a miliony dalsich, u vsech to nabizi jen ty utf. nicmene uz jsem si rucne pomahal dole na jinem miste,

require_once('./lang/czech-iso-8859-2.inc.php');

tim jsem zmenil Znaková sada v MySQL: ISO 8859-2 Central European (latin2)...
Havel-st
Profil *
já už to vzdal, stáhnul jsem si z archivu phpMyAdmin 2.5.7 a mám oba - teď přemýšlím, jestli přejít na utf-8, nebo čekat jestli v příštích verzích ...?
marfig
Zdravim vespolek, rozvrtal jsem si triadu, tak jsem mel duvod nainstalovat si nove senzacni EasyPHP, ale jak je vyse popsano, donutit phpMyadmina brat neco jineho nez UTF-8 je nadlidske. Doplnim jde o PHPMyAdmin 2.6.1 Kdyby jste nekdo vedel co s tim, budu nesmirne rad.

Jako prozatimni reseni vidim MySQL Front.

Martin
Maros
Profil *
Cestinu (latin2) do MySQL v EasyPHP lze nastavit nasledovne:
po kliknuti na ikonu EasyPHP v menu Konfigurace->MySQL vlozit pod radek
bind-address=127.0.0.1
dalsi novyradek a na nej napsat
default-character-set=latin2
pak vse funguje.
Staci trochu zaGooglovat...
Osiris
Profil *
Maros: Ani nevíš, jak jsi mi pomohl. Zagoogloval jsem a našel jsem tohle. Byl jsem úplně zoufalý, ale teď to maká. Díky.
marfig
Bohužel vaši radost nesdílím, dopsal jsem ten řádek a phpmyadmin mi pořád nabízí jen a jen UTF-8. Dělám někde chybu?
PS: Restartovat easyphp jsem, zkoušel několikrát.

Díky Martin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0