Autor Zpráva
pollo22
Profil
Zdravim chcel som dosiahnuť aby pri registracii neprešiel nick ktory už v databaze je. takto som sa oto snažil a išlo to ale problem nastal vtedy ak som povedzme v databaze mal nick Petrik a niekto sa chcel zaregistrovat ako petrik a ta podmienka to nezachytila.


$sql = "select citypriezvysko from uzivatelia WHERE citypriezvysko='$citypriezvysko'"; 
$vysledok = mysql_query($sql); 
while ($riadok = mysql_fetch_array($vysledok)) {
$citypriezvysko_dat = $riadok['citypriezvysko']; 
} 

if($citypriezvysko_dat===$citypriezvysko){
echo "<span style=\"color: red\"><p><b>Došlo k chybe!!!</b></span>";
}
krteczek_mimo
Profil *
sloupec v databázi musí mít nastaveno porovnávání s _ci case_insensitive a mělo by to porovnávat tak jak chceš
bohyn
Profil
$sql = "SELECT citypriezvysko FROM uzivatelia WHERE citypriezvysko LIKE '$citypriezvysko'";


Edit:
A neporovnavej pres "===" zeptej se na pocet vracenych zaznamu:
if(mysql_num_rows($vysledok) != 0) {
  echo "doslo k chybe";
}
r0me0
Profil
Nevím, jak je to s tím case_insensitive, já jsem nic nenastavoval a kontroluji to takto:

if(mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM tab_uzivatele WHERE uz_pjmeno = '$pjmeno' "),0))


pokud mysql_result vrátí true, nick už existuje
bumbum
Profil *
použij v mysql dotazu LOWER()
pollo22
Profil
bohyn
Tvoja rada mi problem nevyriesila
pollo22
Profil
r0me0
Tvoj podmienka my vyhadzuje chybu
bohyn
Profil
pollo22
Omlouvam se to LIKE neni treba. Jak pise krteczek_mimo nastav porovnavani na variantu s _ci a bude to fungovat
pollo22
Profil
bohyn
uf.....s_ci a ako nato?
bohyn
Profil
pollo22
v phpMyAdmin ve strukture tabulky kliknes na editovani sloupecku a nastavis porovnani. Napriklad: utf8_general_ci nebo utf8_czech_ci
pollo22
Profil
bohyn
No ked som dal prec to LIKE tak to uz funguje. A mal som v databaze nastavene to ci
r0me0
Profil
pollo22
promiň , mělo to být takto:

if(mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM tab_uzivatele WHERE uz_pjmeno = '$pjmeno' ")),0)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0