Autor Zpráva
OnZ
Profil
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Pracuji na jedno projeltu a potřeboval bych otestovat fungování 2 proměnných: $HTTP_ACCEPT_LANGUAGE, $HTTP_USER_AGENT.

Při použití:
echo $HTTP_USER_AGENT;
echo $HTTP_ACCEPT_LANGUAGE;


Je takový to výsledek:

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4
cs

1) A já tento obsah upravuji: pokud je cs vypíše to Česká Republika a já bych potřeboval aby tu vypsalo i v případej jiných zemí. Neexistuje nějaká tabulka kde by byly zkratky všech zemí, které to může vypsat?

2) V případě že to vypíše:
Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4 Bych z tohto kousku kódu potřeboval vytáhnout jen některá data aby výsledek vypadal takto:
$os = "Windows XP" a $prohlizec = "Firefox 3.0.4";

Samozdřejmě že v případě jiných OS a prohlížeču by se hodnoty těchto proměnných měnily.

Předem díky
bohyn
Profil
OnZ
Pouzivej $_SERVER['USER_AGENT'] a $_SERVER['ACCEPT_LANGUAGE']

Na parsovani User-agent stringu se hodi regularni vyrazy v databazi. Jestli delas pocitadlo tak je lepsi (a mnohem jednodussi) pouzit treba Google analytics.

Accept-language muze byt i divocejsi a neznamena zemi odkud uzivatel je, ale jake jazyky preferuje. Treba tohle mam ja:
en,cs-CZ;q=0.9,cs;q=0.8
Podivej se treba do Opery na Jazyky, je jich tam vic nez dost.
Měsíček
Profil
Již tady jsi se ptal na regulární výrazy, tak proč se je neučíš? Kdyby jsi nebyl línej už jsi mohl mít [2] hotovou.
OnZ
Profil
Měsíček
Regulární výraz kontroluje celou proměnou to znamená, že když budu v Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4 hledat Firefox tak nenajde.


Nějak jem vás nepochopil
OnZ
Profil
* Jsem ( nechce mě pustit antispam )
Měsíček
Profil
"Regulární výraz kontroluje celou proměnou to znamená, že když budu v Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; cs; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4 hledat Firefox tak nenajde. "

A na to jsi přišel kde, prosím? Pomocí [R] výrazu vytáhneš vše co je od Gecko / po další / a pak jen ořízneš vše co je od druhého / po mezeru a "Firefox" je na světě.
OnZ
Profil
To jo ale já potřebuji i verzi Firefoxu a pak jen Windows NT 5.1 nebo jiný Windows
Měsíček
Profil
No však ano, [R] výraz toho dokáže vytáhnout klidně i více, koukni na ty základy není to nic těžkého.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0