Autor Zpráva
icka
Profil *
Řeším jeden docela velký problém..
Mám (zde níže uvedenou funkci), která je umístěna po vytvoření obsahu nového soubor, ten obsah je předán jako tělo do souboru a následně to nabídne uložení souboru. Jinak by to takovýto textový soubor začalo interpretovat či zobrazí zdriják na obrazovku.
Problém je v tom, že k tomuto vytvořenému tělu, se vždy přidá i obsah aktuální stránky, která ten soubor vytváří! Jednoduše se mi do toho souboru nakopíruje i ta aktuální stránka, kterou mám zobrazenou....
Dá se to nějak zapsat tak, aby ta funkce do souboru zapsala jen to co chci? Takže jen obsah proměnné $zapis a nic víc!

if ($otevreni = fopen("zaloha.inc","w")) {
$zapis = "<?php ";
$zapis .= 'něco....';
$zapis .= "?>";
fputs($otevreni, $zapis);
fclose($otevreni);
header("Content-Disposition: attachment; filename=zaloha.inc");
echo $zapis;
}
icka
Profil *
Nebo by mě stačilo, kdybych věděl, jak pomocí php smazat ze souboru text od "něčeho" až na konec. Takže když to najde v souboru třeba značku // konec_php tak odsud zbytek smazat.
gully
Profil
Řeším asi úplně ten samý problém. Týká se výsledného souboru zip, na jehož konec se vloží obsah stránky, která soubor vytváří.
Uz jsem to psal ruzne, ale zatim mi konkretne nikdo neporadil, takze bych byl taky rad, kdyby nekdo pomohl konkretni radou.
Leo
Profil
Jestli dobre chapu co a jak tvorite tak prikaz exit. Leo
gully
Profil
Jeste bych se zeptal, kam ten exit dat.
Diky.
llook
Profil
Za to echo:

echo $zapis;
exit;
}
gully
Profil
Zkusil jsem to, ale výsledek je bohužel stejný.
Ten skript bych mohl pro jistotu poslat, pokud byste byl tak hodny a mrknul na nej.
Anonymní
Profil *
Tak uz jsem třetí, kdo má ten samej problém. Akorát, že nikde není a není jeho řešení ...
Leo
Profil
Pokud ten problem bliz nepopisete (idealne s kodem) tak vam asi nikdo neporadi, exit proste ukonci beh skriptu, Leo
gully
Profil
Já jsem ho tady popsal pres tento odkaz.
Tak ho popisi primo:

Potreboval bych poradit s nasledujicim problemkem.
Vytvoril jsem si stranku php, pomoci niz nabizim ke stazeni soubory (kapitoly dilu serialu) htm i s prislusnymi adresari jejich souboru (napr. k souboru 0001.htm patri adresar se soubory 0001_soubory). Tato stranka vypise kazdy takovy soubor (kapitolu) ke stazeni dvojim zpusobem. Jednak primym linkem ke vsem souborum a potom odkazem na stazeni archivu.
A tady je prave ten problem. Pokud kliknu na odkaz pro stazeni celeho archivu (souboru htm a jeho slozky se soubory), tak se sice zip stahne, ale neni validni :-(. Jako by se to, co posilam az za header jako echo, vlozilo na konec zipu.
Zajimavy je ze na adrese http://zaciname-s-flash-mx-2004.wz.cz/htm/index2.php mi to funguje ale na http://tipy-a-triky-v-delphi.wz.cz/htm/index2.php nikoliv.

Zjistil jsem, ze je to poctem souboru a adresaru. Pokud je jich "vice" (vice se toho vypisuje na stranku), nefunguje to spravne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0