Autor Zpráva
Jack Finger
Profil
Dobrý večer,
nějak mě nenapadlo, kam jinam to napsat, ani co bych měl vyhledávat, tak píšu sem, za případnou duplikaci se omlouvám.
Mám tu problém, o kterém jsem v životě neslyšel a přijde mi toto chování nepochopitelné u takového webserveru, jako je Apache. Napsal jsem na podporu svého webhostingu tento e-mail, který zároveň vysvětluje i můj problém:

Dobry den,
chtel bych se zeptat, proc se mi na subdomene www.w-obchudek.dta3.com zobrazuje obsah webu ipopular.cz? Kdyz ale adresu subdomeny zadam bez www, vse je v poradku (pise to 404). Tato subdomena drive existovala, ale nyni je jiz dlouho smazana.
Dekuji za odpoved, Jack Finger



Na to mi webhosting odpověděl:

Dobry den,

jedna se standardni chovani weboveho serveru apache. Pokud nenalezne prislusny zaznam, tak skoci na jiny.
Resenim je si subdomenu vytvorit. Pak bude zaznam existovat a bude se zobrazovat obsah, ktery si date na FTP.

***********



Můj dotaz zní: opravdu Apache skáče na jiný záznam, při neexistující subdoméně? Přijde mi to absurdní, to by pak existovaly tisíce možností doplňování neexistující ch subdomén a existovalo by vlastně vše všude. Kromě toho daný web (ipopular.cz) ani nehostuje u stejného poskytovatele jako já.
Co si o tom myslíte? Děkuji za názory.
DJ Miky
Profil
Kromě toho daný web (ipopular.cz) ani nehostuje u stejného poskytovatele jako já.

Podle DNS hostuje jak ipopular.cz, tak dta3.com u stejného poskytovatele (PFT).

Nevím, zda se něco nezměnilo, zda třeba nevypršela cache u DNS, ale na té odkazované subdoméně se mi nezobrazí nic, stejně jako na subdoméně bez www i na jakékoliv jiné neexistující subdoméně.
Jack Finger
Profil
DJ Miky
Podle DNS hostuje jak ipopular.cz, tak dta3.com u stejného poskytovatele (PFT).
Aha, tak to se omlouvám, nedíval jsem se na DNS, ale jen na "ipopular.cz"-ovskou patičku, kde mají jinou informaci.

Hosting mi dnes odpověděl:

Bohuzel je to tak. Jedna se takovy nedostatek webserveru apache. Nelze standardne smerovat neexistujici zaznamy na domenu hlavni napriklad.
Zmenili jsme Vam alespon poradi zaznamu. Nyni to diky neexistenci skoci na zaznam, kde neni zadny obsah. Mela by se tedy zobrazit prazdna bila stranka.


Tedy je tam prázdná stránka. Do večerejška to ovšem vypadalo tak, že se na oné subdoméně zobrazovalo ÚPLNĚ to stejné, co na ipopular.cz...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0