Autor Zpráva
fimmos
Profil
Dobrý den,
řeším teď články s komentáři. Chtěl bych, když napíšu nějaký článek, aby se u toho mohly přidávat komentáře, ale nevím, jestli přímo vytvořit tabulku při založení článku nebo při vložení prvního příspěvku a použít v mysql IF NOT EXIST.
Taky bych se chtěl zeptat, zda je lepší nějaký normální vzhled komentářů nebo takové ty odsazené.

díky
juneau
Profil
ja bych tu tabulku vytvoril rucne... jinak budes zbytecne zatezovat mysql server dotazem, ktery se provede jen jednou za existenci webu.
printf-jinde
Profil *
tabulku komentářů, která bude referovat na tabulku článků.
Mně se víc líbí zarovnané komentáře, odsazení se mi nelíbí, kupodivu mi přijde nepřehledné :-).
Kaifman
Profil
printf-jinde
no oni jsou totiz odsazene slozitejsi tak proto se ti asi nelibi ;o) .... je potraba ukladat stromovou strukturu do databaze, na intervalu je o tom dobrej clanek ... traverzovani kolem stromu, rekurzivni prochazeni stromem atd.
DoubleThink
Profil *
Rozhodně bych nenechával lidem možnost vytvářet tabulky - já to dělám tak, že mám jednu tabulku a u každáho řádku je kolonka s informací, ke kterému článku příspěvek patří.
fimmos
Profil
myslíš, že je lepší mít jednu tabulku a mít v ní informaci, ke kterému článku komentář patří nebo mít pro každý článek jednu tabulku?
llook
Profil
Rozhodně je lepší jedna tabulka pro komentáře všech článků dohromady.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0