Autor Zpráva
Hledac
Profil *
Ahoj. Potřeboval bych nějakým způsbem cashovat výsledky - ani ne z důvodu rychlosti, jak pro omezení zátěže přátelksých serverů. Na čtení rss používám simplexml_load. Je nějaká možnost jak spustit cachovani se simplexml_loap? Jedná se o čtečku, která tu už byla několikrát probíráná.$xml=simplexml_load_file("url");
$index = 1;


foreach ($xml->channel->item as $item){
if($index > 10){ break; }
$index++;

$link = $item->link;
$title = $item->title;
$desc =$item->description;
$cat = $item->category;

$date = strtotime($date);
$date = StrFTime("%d. %m. %Y", $date);
$date = str_replace(". 0", ". ", $date);
$num = strlen($date);
if(substr($date, 0, 1) == "0") $date = substr($date, 1, $num);

echo ...


nebo dá někdo tip jak tento problém vyřešit jinak? Čtečka je využívána pro více rss. Zkoušel jsem rozběhat cache lite a lastrss, ale to se mi nezadařilo. Poradí někdo jak cachovat a šetřit tak výkon zdrojům dat?
tiso
Profil
Hledac cache = ukladanie predspracovaných dát/výstupu na disk alebo do pamäte. To čo potrebuješ ty, je pravidelne ukladať obsah cudzieho RSS k sebe na disk, aby sa to stále neťahalo z pôvodného servera pri každej požiadavke na tvojej stránke. Takéto niečo sa najlepšie robí CRON-om (napríklad každú hodinu). Cache v pôvodnom význame je až ďalší stupeň optimalizácie.
.
Hledac
Profil *
Vím jak to myslíš. Ale je to trošku složitější, já předem nevím jakou adresu bych potřeboval uložit a ukladát všechny je zbytečný. Asi si zejra zkusim zase pohrát s cache lite - http://myego.cz/item/jak-zrychlit-vas-web-10x-konkretni-navod tim bych stranky ulozil komplet.
Kcko_nemocny
Profil *
Neni treba to nejak hrotit, staci kesovani tohoto typu => http://www.rjwebdesign.net/Blog/PHP/20080612-Ukazujeme-Fotbalove-Tabul ky
bohyn
Profil
Hledac
Pri pozadavku zjisti jak stary je dokument, ktery mas ulozeny u sebe a pripadne aktualizuj ze vzdaleneho serveru. Pouzivam tohle na dynamicky generovane RSS a sitemap.
// zjistit jak stara je ulozena verze
if(is_file("rss.xml") && filemtime("rss.xml") > time() - 7200) { // 2 hodiny
  $f = fopen("rss.xml", "r");
  fpassthru($f);
  fclose($f);

  exit;
}
// aktualizovat
Hledac
Profil *
Dík moc. Udělal sem to jak popradil Kcko a už to běhá přesně podle mejch představ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0