Autor Zpráva
sh00ter
Profil
zdravim,
mam takovej problem, udelal jsem si upload souboru,
ted potrebuju akorat overit a pripadne zmenit nazev souboru, pokud soubor stejnyho nazvu uz na serveru existuje tzn.
uploaduju soubor soubor.txt, na serveru uz soubor.txt existuje, tak ten uploadovanej se prejmenuje pr. na soubor(1).txt, pokud by se uploadoval dalsi soubor.txt, tak aby se prejmenoval na soubor(2).txt, atd.

jediny co sem vytvoril je todle
if(file_exists($slozka.$soubor['name'])) {
        $soubor['name'] = "(1)".$soubor['name'];
      }

ale jak asi vidite, je to pomerne nedostacujici

nevite jak na to?
diky
Medvídek
Profil
co datum a cas :) soubor_datum_cas.txt ? :)
Taps
Profil
sh00ter
napádá mě že by sis mohl uložit názvy nahraných souborů do pole a pak při uploadu kontrolovat zda nahrávaný soubor je v poli či není a podle toho dále postupovat.
sh00ter
Profil
hm s tim casem je to dobry, asi nejjednodussi;)
Leo
Profil
"hm s tim casem je to dobry, asi nejjednodussi;)"

A co kdyz dojde ke dvema uploadum ve stejny okamzik? Leo
radas
Profil *
jen tak teoreticky nemam to odzkoušene ale

if(file_exists($slozka.$soubor['name'])) {
        $soubor['name'] = "(1)".$soubor['name'];



$number=count($slozka.$soubor['name'])+1;
$soubor['name'] = "(".$number.")".$soubor['name'];

      }

sh00ter
Profil
Leo
no ja to myslel tak ze bych tam dal unixovej stamp, pripadne i s mikrosekundama
Medvídek
Profil
Leo
Používám to už dva roky a v životě se mi nestalo, že by přesně na sekundu vložil někdo stejný obrázek se stejným jménem,datumem a casem ... spocitej si pravdepodobnost :)
Leo
Profil
"Používám to už dva roky a v životě se mi nestalo, že by přesně na sekundu vložil někdo stejný obrázek se stejným jménem,datumem a casem ... spocitej si pravdepodobnost :)"

To ma byt argument? Leo
Medvídek
Profil
To ma byt argument
A co jinýho by to mělo být. Prostě název tvořený datem, časem a originálním návem je dostačující.

Ale pro tu pravděpodobnost, že by 2 uživatele ve stejný den, hodinu a sekundu odeslali soubor s totožným názvem, můžeš použít ještě
md5_file($soubor);
sh00ter
Profil
no abych tu jeste podporil tu pravdepodobnost tak pristup k uploadu bude mit tak max. 5 lidi...
Leo
Profil
Kdo chce kam... Leo
Medvídek
Profil
Leo
Právě proto mu tam pomáhám ;-)
srigi
Profil
Co takto skombinovat REMOTE_ADDRESS a USER_AGENT, nejako to zahasovat a z tohto vytvorit nazov suboru?
sh00ter
Profil
to je zbytecny, chci aby z toho bylo furt poznat co to je, kazdopadne ta verze s time casem mi pripada nejefektivnejsi => vyreseno => lock
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0