Autor Zpráva
ondrej52
Profil *
Zdravim,
chtel bych do php zavest dalsi extension v mac os x (free bsd), bohuzel s tim nemam zkusenost tak jsem se dival do dokumentace php a pro win to tam je pekne popsane (klasicky pomoci dll knihoven), ale pro unixovy systemy jsem to nenasel. Musi se php nejak rekompilovat ze zdroje, nebo staci neco jednoducheho jako ve win odkomentovanim?

V mac os x je php defaultne bez gd, mcrypt, ci pdo_mysql, coz jsou presne ty co potrebuju.

dik
nightfish
Profil
Musi se php nejak rekompilovat ze zdroje, nebo staci neco jednoducheho jako ve win odkomentovanim?
co si pamatuju, tak na linuxu byly extensions v podobě souborů s příponou .so, klasicky stačilo odkomentovat v php.ini a restartovat apache
ondrej52
Profil *
to jsem tam hledal, ale je tam prave jen pro dll knihovny coz je pro win

neni nejaky prikaz v shellu ktery by tu extension pridal?
bohyn
Profil
ondrej52
Podivej se do adresare kde mas ulozene ostatni extensions, jestli tam jsou ty co potrebujes. Pokud ne budes muset asi kompilovat ze zdroje.
ondrej52
Profil *
no tak podle vseho zadny .so dalsi extension tam nejsou, zkousel jsem je este dynamicky zavist v php.ini napr extension=mcrypt.so a nic

muzu se zeptat jak na tu kompilaci,? ta puvodni instalace php se zrusi?

dik
bohyn
Profil
ondrej52
Snad ti pomuzou tyhle clanky:
Kompilovane knihovny (funkcnosti si ale nejsem moc jistej)
Preklad GD, PDO mysql, mcrypt (z popisovaneho postupu nemam nejlepsi pocit, ale asi to funguje).

[OT] Mam pocit ze Linux zacina byt jednodussi nez Mac :/ [/OT]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0