Autor Zpráva
Jozifek
Profil *
ahoj dělám si administraci už jí mám skoro hotovou ale teď mám problém udělám si select (výběrový seznam) a v tom se mi ukazuje seznam rubrik z db... vyberu třeba O mě to má id třeba 5

v DB mám tabulky web_rubriky a web_clanky
web_rubriky mám sloupce id_rubriky a nazev
web_clanky sloupce id,jmeno,obsah,datum,rubrika,autor:

-id se dělá automaticky
-jmeno podle názvu který se vyplní v editaci článků
-obsah podle zadáného v editaci článků
-datum (s tim potřebuju help)
-autor podle přihlášeného administrátora
-rubrika do té se má vkládat do jaký rubriky se to má dávat a to pomocí id (automaticky podle toho vybrání rubriky v select)

jenže ono se mi to nepošle do žádné rubriky a ukáže se to jenom v hlavní stránce jenže mělo by se to ukazovat každej článek ve své rubrice neví někdo jak to udělat??? pls. buť mi pište sem nebo na icq 338768982 ale raději na icq protože tam jsem častěji... předem děkuji za všechny rady.
tiso
Profil
Jozifek

$query="insert into web_clanky(jmeno, obsah, datum, rubrika, autor) values('$nazov_z_editacie', '$obsah_z_editacie', now(), $id_rubriky_zo_selektu, $id_prihlaseneho_admina)";

v horľšom prípade
...'$meno_prihlaseneho_admina'...
Jozifek
Profil *
ale todle už mám já potřebuju ten výběrový seznam jak mám udělat aby se do db psalo id_rubriky
tiso
Profil
Jozifek - ukáž čo máš, lebo takto ti ani divá sviňa nerozumie...
Jozifek
Profil *
Administrace
Web
Vytvoření new rubriky
Jozifek
Profil *
[url=www.jozifek.webovka.eu/creteteble.php]Vytvoření nové rubriky[/url]
tiso
Profil
Jozifek - fakt vtipné...
Chceš vôbec pomoc?
Jozifek
Profil *
jj potřebuju když vyberu v tom výběrovym seznamu nějakou rubriku a kliknu na odeslat tak aby se článek který tam napíšu tak aby se vypisoval pouze v té rubrice kterou si vyberu
tiso
Profil
Jozifek - napísal som ti dotaz pomocou ktorého ten článok uložíš. Keď chceš vypísať články z rubriky, tak takto:
$query="select * from web_clanky where rubrika=$id_rubriky";

prípadne spojíš obe tabuľky:
$query=select web_clanky.* from web_clanky join web_rubriky on web_clanky.rubrika=web_rubriky.id where web_rubriky.nazev='$nazov_rubriky'";

Keď chceš vypísať konkrétny článok, tak ťa už rubrika nezaujíma, iba id alebo názov článku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0