Autor Zpráva
John_Franco
Profil *
Zdravím, pomocí microtime() jsem si vypočetl, že sestavení jedné mé stránky trvá průměrně asi 0.0573840141296s.
1) Je to moc?
2) Dalo by se tedy říci, že za sekundu může tuto stránku otevřít asi 17 lidí (1/0.0573840141296), jinak "zahltím server"? Je tato moje logina výpočtu náročnosti aplikace správná?
Děkuji
grimword
Profil
zajimava otazka, ale na odpoved si asi pockame dokud neprijde mesicek nebo nejaky moderator :))
Jan Tvrdík
Profil
John_Franco
1) Ne, není
2) Podle mě je to blbost, protože to že zpracování jednoho požadavku trvá přibližně 57ms neznamená, že zpracovat dva požadavky bude trvat dvakrát tolik.

Poznámka: Vycházel jsem z předpokladu, že těch 57ms je naměřeno na hostingu. Na localhostu budou hodnoty jiné.
srigi
Profil
John_Franco
Takto beanchmarkovat vykon serveru nemozno. Na takuto ulohu sa pouzivaju specializovane nastoje. Absolutnou alfou a omegou je vykon SQL subservera.

Dovodom, preco je tvoj vypocet nespravny je napr. to, ze Apache2 je multithreadova aplikacia. Ak teda vygenerovanie jednej stranky zabere 57ms, na dvojjadraku bude vygenerovanie dvoch stranok trvat nie dvojnasobok ale vyrazne menej (60ms?).
John_Franco
Profil *
Znamená to tedy, že si tu stránku za sekundu může otevřít více lidí? Že je to vlastně lepší, než z mých výpočtů?
Majkl578
Profil
John_Franco


Znamená to tedy, že si tu stránku za sekundu může otevřít více lidí? Že je to vlastně lepší, než z mých výpočtů?

ano, viz treba phpbb, to ma runtime az nekolik desetin sekundy a presto nevadi kdyz je pripojeno nekolik set/tisic uzivatelu. zalezi na nastaveni serveru.

spis bych se staral o vyuziti ram serveru a zkontroloval kolik mam prideleno.
ninja
Profil
John_Franco: Doba generovani stranky vubec neudava kolik pozadavku server zvladne obslouzit. Treba skript vetsinu doby cekal na nejaky externi pozadavek. Navic i kdyz generovani stranky bude trvat 10 sekund, server soubezne s tim muze v klidu generovat dalsich 1000 stranek.
John_Franco
Profil *
jak se můžu starat o využití ram?
Majkl578
Profil
memory_get_usage
memory_get_peak_usage

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0