Autor Zpráva
Mody
Profil
Zdravím, neznáte někdo kde by byly vypsány veškeré Chyby v php. Mám na mysli něco, jako když popletete uvozovky, zapomenete středník, tak to píše chyby typu Fatal eror, Parse error atd..... Nevíte někdo kdy by byl seznam všech těchto chyb. Nemusí tam být napsáno čím jsou způsobeny, stačí mi jen seznam.

Díval jsem se na php.net, ale tam jsem to nikde nenašel.

Předem díky
Měsíček
Profil
Myslíš tohle?
Mody
Profil
No, nevím. Chtěl bych seznam veškerých chyb, které se zobrazí když napíšeš třeba
<?php 
$a = 1
echo $a
?>


Tak ti to vypíše nějakou chybu. Myslím, že Parse error. Nevím, jesli je to to na co odkazuješ?
DoubleThink
Profil *
Nevím, jesli je to to na co odkazuješ?
Ano, je.
r0me0
Profil
DoubleThink
tohle je podle mě seznam nějakých direktiv, které se dají použít k nastavení hlášení chyb. Mody chtěl ale seznam všech chybových hlášek, které by se mu v php mohly objevit.
Mastodont
Profil
Mody
Stáhni si zdroják PHP, tam to najdeš. (volání zend_error)
DoubleThink
Profil *
tohle je podle mě seznam nějakých direktiv, které se dají použít k nastavení hlášení chyb.
Kupodivu je to zároveň seznam všech typů chyb, které mohou nastat.
Mody
Profil
To je sice hezké ale já bych potřeboval znát to co se zobrazí uživateli. Potřebuji pomocí regulárních výrazů vyhledávat druhy chyb. Jako že to napíše na stránce se vyskytuje 21 Fatal errorů a 12 Parse errorů atd..... A nevím, jak to co jste odkazovali použít i v tomto případě?
Měsíček
Profil
No to tě chci vidět jak budeš odchytávat Fatal errory :)
tiso
Profil
Mody - parse a fatal error sa ti vždy zobrazí len jedna - prvá, na ktorú parser narazí... A nedá sa reálne zistiť koľko takýchto chýb skript obsahuje.
Mody
Profil
Ale jó to byl příklad, prostě tvořím script, který když zadáš adresu webu, tak zjistí jestli je na webu chyba. Prostě si stáhnu zdroják a když obsahuje Fatal, Parse nebo jiný error tak to řekne že na stránce je chyba.

Ale nevím, jak mám podle toho na co odkazuješ hledat chyby na stránce, na kterou nemám přístup

Příklad:

Zadám adresu www.neco.cz a na stránce něco je chyba. Tudíž má v zdrojovém kódu někde napsáno Fatal, Parse atd... a to já najdu pomocí regulárních výrazů a napíše to na stránce je chyba.

Ale pořát nevím jak toho docílit. Potřeboval bych znát všechny druhy chyb a ne jen Fatal, Parse, a Warning se kterýmí sem se dosut setkal
Mody
Profil
Doufám, že už chápete co potřebuji, nevím jestli to jde pochopit je to trochu zmatené :(

EDIT: Proto bych potřeboval znát všechny typy errorů u PHP, ale stále nevím, jak použít to na co odkazujete?

Prosím o radu
Mody
Profil
Chápete mě?
Aesir
Profil
Mody:
A nebylo by jednodušší testovat, jestli stránka nevrací jako odpověď HTTP status 500?
Mody
Profil
Ale ona nemusí nic vracet. Když spleteš include tak se ti web normálně zobrazí, akorát místo toho co chceš includovat se zobrazí chyba. Ale web funguje normálně.
srigi
Profil
Mody
Toja idea je velmi chybna. Dnes sa chyby osetruju pomocou konstukcie
try {

} catch {

}


Vymyslat nieco mimo toto (alebo vlastnych error handlerov) je kravina.
Mody
Profil
Já je nechci ošetřit já jen chci zjistit zda tam jsou
igamenir
Profil
Nestačilo by ti hledat zápis chyby, třeba přes regulární funkce? Chyba vždy vypadá nějak takto:
<br />
<b>... error|Warning</b>:  ... in <b>/home/...</b> on line <b>...</b><br />
Mastodont
Profil
srigi
LOL. Try-catch se používá jen na výjimky, jenže ona spousta funkcí používá stále klasický error reporting :-)
Aesir
Profil
igamenir:
Chyba vždy vypadá nějak takto

Nemusí, pokud je direktiva display_errors nastavená na false.
Info@2sv.cz
Profil *
Ježiši kryste, jak chceš zjistit kolik tam je fatal erroru a normálních errorů !!!

Prohlížeč ti dává jen výsledek z toho PHP a uživatel se do něj nemá šanci kouknout.
A navíc stránka, která máá FATAL ERROR aspon jeden tak už dál nečte a zobrazí ti ho...

Takže chyby si musíš odstranit jednu po druhy a pokud máš někde jak píšeš 20 F.ERRORU tak bych doporučoval ten kod přepsat celej :-)
Mody
Profil
Info@2sv.cz
Kdyby si pozorně četl tak jsem to vysvělil !
svadla
Profil
Info@2sv.cz
nechce vsechny chyby

Mody
docela tvuj dotaz chapu, podarilo se mi najit jen error reporting
pokud na neco prijdes tak dej vedet

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0