Autor Zpráva
jirka524
Profil *
ahojte lidi, mám problém, programuji online hru a chtěl bych se zeptat, jestli neexistuje nejaká komunikace medzi dvěma počítači prostrednictvím serveru v PHP a AJAXU? Fungovalo by to asi tak, že uživatel 1 by odeslal požadavek cez AJAX na server a ten by pak odeslal požadavek uživateli 2 a zase naopak........ děkuji....
karbon
Profil *
Zkusil bych třeba nějaký chat.
Nox
Pokud vím server nemůže sám odeslat klientovi data bez požadavku, tzn. oba hráči musí neustále vysílat požadavky, zda nenastala nějaká změna
Takže vyvážit interval požadavků tak (včetně limitace manuálního refreshe, pokud bude automatický interval hodně dlouhý), aby server nebyl příliš vytížen
(což u onlinovky bude i tak dost)
jirka524
Profil *
Tak jsem to plánoval původně, že uživatelé budou odesílat požadavky, či nastala změna, v intervalu např. 1 sekundy. Když jo, odošlou se data spět do prohlížeče a vykoná se tah soupeře, ale zdalo se mi to příliš veliké zatížení serveru. Když bude hrát např. 100 hráčú, databáze bude muset projít tabulku 100 krát za sekundu. Takže když je to asi jediné možné řešení, jak mi doporučujete urychlit server? Dá se to udělat indexováním, nebo udělat co nejmenší tabulky, aby databáze nemusela prochádzet veliké množství dat? děkuji.....
Alphard
1 sekunda je podle mě strašně málo, to se ani nestihne načíst a zpracovat předchozí příspěvek a už se bude posílat nový
zkuste si hlasovat v nějaké AJAXové anketě, časy se odhadem pohybují mezi 2 a 5 sekundami
nevím, jak to má fungovat, jestli je to nějaká bonusová komunikace, nebo by třeba stačilo kontrolovat v delších intervalech a v případě navázání komunikace je zkrátit
Mastodont
server nemůže sám odeslat klientovi data bez požadavku

IMHO může, to je podstatou všech "push" technologií, ale u klienta by muselo něco sedět na nějakém portu a poslouchat, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: