Autor Zpráva
Felix
Profil *
Ahoj pomoci tothoto scriptu vkladam data do databaze:
<?php
include "config.php"; // zde je include souboru s konstantami
mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USERNAME, SQL_PASSWORD);
mysql_select_db(SQL_DBNAME);
mysql_query("set names 'cp1250'");
$last_id=mysql_insert_id();
$vysledek=mysql_query("insert into aktuality (id, cas, clanek, jmeno, nadpis) values (".$last_id.",".time().",'".$_POST["clanek"]."','".$_POST["jmeno"]."', '".$_POST["nadpis"]."')");
$path= 'http://' . $_SERVER['SERVER_NAME'] . dirname($_SERVER['SCRIPT_NAME']) . '/aktuality.php';
Header("Location:".$path);
exit;
?>
To funguje v poradku, no a pak mam druhou tabulku v databazi, do ktere chci vlozit jina data pres tento script ale to mi nevlozi nic:

<?php
include "config.php"; // zde je include souboru s konstantami
mysql_connect(SQL_HOST, SQL_USERNAME, SQL_PASSWORD);
mysql_select_db(SQL_DBNAME);
mysql_query("set names 'cp1250'");
$last_id=mysql_insert_id();
$vysledek_down=mysql_query("insert into download (iddown, nazevsouboru) values (".$last_id.",".$_POST["nazevsouboru"]."')");
$path= 'http://' . $_SERVER['SERVER_NAME'] . dirname($_SERVER['SCRIPT_NAME']) . '/download.php';
Header("Location:".$path);
exit;
?>

Nevite nekdo proc mi to nechce vlozit?
igamenir
Profil
zkontroluj si uvozovky kolem ... (".$last_id.",".$_POST["nazevsouboru"]."')"); - chybí ti tam počáteční jednoduchá uvozovka.
Felix
Profil *
Pocatecni uvozovka mi tam podle mne nechybi, protoze kdyz ji tam pridam tak uz mi nefunguje ani jedna varianta... Nejake jine rady prosim?
igamenir
Profil
Felix
Pocatecni uvozovka mi tam podle mne nechybi, protoze kdyz ji tam pridam tak uz mi nefunguje ani jedna varianta... Nejake jine rady prosim?

První varianta pochopitelně po nějakém přidání přestane fungovat, protože tam jsou uvozovky správně.
V druhém je ale na této řádce jediná jednoduchá uvozovka = apostrof:
$vysledek_down=mysql_query("insert into download (iddown, nazevsouboru) values (".$last_id.",".$_POST["nazevsouboru"]."')"); 


Oprav to na
$vysledek_down=mysql_query("insert into download (iddown, nazevsouboru) values (".$last_id.",'".$_POST["nazevsouboru"]."')"); 
Felix
Profil *
Aha uz to vidim diky moc...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0