Autor Zpráva
M4ra
Profil *
Zdravím, mám soubor, ve kterém mám všechny funkce co ve svých skriptech používám. Dále mám soubor, ve kterém mám věci týkající se připojení k databázi (server, db, ..., kódování a samotné napojení na databázi). Tyto oubory v případě potřeby includuji.

Teďka bych si chtěl udělat funkci na připojení a odpojení od databáze. Čili mě napadlo, že bych si udělal třeba config.php, ve kterém bych měl informace o serveru atd. Tento soubor bych pak ale musel do souboru funkcemi, kde by byli nově vzniklé funce pro připojení a odpojení od db buď:

- includovat
- předávat ty proměnné z config.php do functions.php ?globálně?

Co si o tom myslíte? Co je lepší, efektivní, ...

Nebo by to šlo vyřešit i jinak? Děkuji za Vaše názory.
Nox
Profil
Bych to includoval, připojil se a proměnné hned potom unsetnul a je to...
peta
Profil
M4ra
* function_inc.php - obsahuje pouze funkce
* login_inc.php - resi logovani - session a logovaci funkce, formulare
* config_inc.php - obsahuje nastaveni, pripojeni k databazi a
include('function_inc.php');
include('login_inc.php');
pak staci jeden include:
<?
include('config_inc.php');
echo formular_login();
?>
DoubleThink
Profil *
M4ra
Myslím, že řešíš něco, co by šlo udělat objektově.
Komunikaci s db většinou obstarává samostatná třída. Připojení k databázi se pak většinou řeší zavoláním konstruktoru. Na samotný include tříd se často používá __autoload.
Majkl578
Profil
- includovat
- předávat ty proměnné z config.php do functions.php ?globálně?

- udelat si statickou metodu a v ni mit nastaveni
mila
Profil
Pokud chceš používat nějaké nastavení/proměné, není nic špatného na tom je includovat. Alespoň budeš za rok vědět, odkud se berou.

Funkci nebo třídu bych klidně použil, ale jen jako pomocníka pro nahrání konfigurace, ne že bude obsahovat vlastní nastavení.

Na samotný include tříd se často používá __autoload.
http://cz2.php.net/spl-autoload-register - svůj autoload si pak mohou zaregistrovat i jiní.
tiso
Profil
M4ra - globálne premenné sa dajú nahradiť konštantami - http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=336
Druhá možnosť je definovať tieto premenné priamo vo funkcii ktorá sa pripája k databáze.
Tretia je predávať ich ako normálne parametre.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0