Autor Zpráva
Icka
Profil *
Zdravim, nějak si nedokáži poradit s sql dotazem, který by mě vypsal hodnoty jakoby při použití DISTINCT, ale to právě nelze, protože ty mé "stejné hodnoty" se v jednom klíči liší a ten klíč právě potřebuji vypsat také, ale jen ten řádek, kde má ten klíč nejvyšší hodnotu.
Nechce se mi to řešit PHPkem, tak kdyby jste někdo věděl, moc by mi to pomohlo. Díky
ash
Profil
Neviem, či dobre rozumien tvojmu popisu, ale skús toto:

select pole, max(kluc) from tabulka group by pole
icka
Profil *
Tak ten dotaz mám takto a píše mi to chybu...
select ident, inzerat, max(cislo), hrazeno, faktura, datum from seznam_2005 group by ident where inzerat like '%a%' and strike = 0 order by inzerat asc
icka
Profil *
cislo mám jako název sloupce, ve kterém jsou právě ty jediné rozdílné hodnoty (pro jinak stejné položky), které chci vypsat jen jednou s nejvyšší hodnotou pole cislo
Kaifman
Profil
no mozna by to chtelo napsat jakou chybu to pise ... navic ti tam chybi u nuly apostrofy tak jestli to neni tim, co mas za mysql ?
krome tech apostrofu se mi zda ze to to co potrebujes .... teda jestli jsem to spravne pochopil
Kaifman
Profil
jo a group by ma bejt az ze order by to bude mozna ta chyba
icka
Profil *
Tak samotnej dotaz funguje, ale jak přidám třeba jen max(cislo) nebo group by ident, tak to hned píše, že sql dotaz není validní.

Takto funguje
select ident, inzerat, hrazeno, faktura, datum from seznam_2005 where inzerat like '%neco%' and strike = 0 order by inzerat asc

takto ne
select ident, inzerat, max(cislo), hrazeno, faktura, datum from seznam_2005 where inzerat like '%neco%' and strike = 0 order by inzerat asc

To samé s "group by ident". Bez toho to funguje a s tím ne.
icka
Profil *
I když mám ten group až za order by inzerat asc
Charlie
Profil
GROUP BY se používá místo ORDER BY, dohromady to podle mně nejde použít.
icka
Profil *
To je pravda, group by je místo order by... Už to funguje... Ale teď se mi to i srovná podle klíče ident a to nechci. Musí se to řadit podle inzerat
icka
Profil *
Už to mám... Group by inzerat, ident... A je to ok
Díky
Kaifman
Profil
> GROUP BY se používá místo ORDER BY


jde ale order by musi smerovat na ten sloupec podle kteryho grupujes jinak to nema vyznam
Charlie
Profil
Kaifman, dík, to jsem nevěděl.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0