Autor Zpráva
Venushja
Zdravim lidi mam problem udelal jsem si script na vypis obrazku podle id vypisuje to obrazky napohodu akorad problem je v tom ze kdyz sem tam chtel dat <a href s odkazem na predchozi obrazek podle ID tak jsem si myslel ze neco jako <a href="$db[id]-1"> Pomuze ale odkaz vypada napr 13-1 a ja chci aby se tam ukazalo 12 jako aby se 1 odecetla z ID aby to preklikno na predchozi obrazek nevite jak na to ?
Joker
<a href="<?php echo($db['id']-1); ?>"> by mělo fungovat

Ale má to jeden problém, a sice že článek s ID=12 může být třeba vymazaný, případně jestli v tom systému existují "rozepsané" články, někdy by třeba mohl začít psát článek s ID=12, pak by byl zveřejněn článek s ID=13 a teprve potom dopsaný článek s ID=12.

Neboli, pokud to ID je skutečně ID v běžně používaném smyslu, není jisté, že článku s ID=13 bude předcházet článek s ID=12.
Venushja
Tedka je rpoblem v tomto
Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/free/hu.cz/c/class9b/root/www/viewimage.php on line 23

Co s tim ? No hlavne mi jde aby to proste hodilo na obrazek s ID 12 a takhle to pokracovalo treba az na 1 a pak naopak ze by se to zvetsovalo az napr do 100 ale to uz si udelam me staci aby fungovalo hlavne preklikavani obrazku
Venushja
Lidi pls help uz nevim co a jak skousim vsechno mozny ale nic nefunguje furt se mi tak ukaze bdu chyba nebo 13-1 :-(

Edit : Tak lidi vyreseno :-)
<?
$cislo= $db[id];
$i= 1;
$kolikplus= $cislo+$i;
$kolikminus= $cislo-$i;
?>
dekuji za snahu
tiso
Venushja - bez celého skriptu sa ti nedá poradiť, veštice sú drahé...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: